banner493

Amaç standardın yakalanması

KTMMOB İçişeri Bakanı Uluçay’a yapı denetimi konusundaki çalışmaları hakkında bilgi verdi

Amaç standardın yakalanması
banner432
Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği yetkilileri, bir yapının başlangıcından bitişine kadar olan sürecin takip edilebilmesi için yaptıkları çalışma hakkında bilgi vermek amacıyla İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay’ı ziyaret etti. Ziyarette, Mimarlar Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası başkan ve yetkilileri de hazır bulundu.
KTMMOB Başkanı Ahmet Hüdaoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, ülkenin önemli sorunlarından biri olan yapı denetimi konusunda, Birliklerine bağlı ilgili odalarla bir çalışma yaptıklarını söyleyerek, amaçlarının yapılarda standardın yakalanarak, maliyetin azaltılması olduğunu kaydetti.

“Önce belediyeden başladık”
Yapı denetiminin İçişleri Bakanlığı, belediyeler ve kaymakamlıklara istişare içinde çalışılarak sağlanması gerektiğine dikkat çeken Hüdaoğlu, bu çalışmaların önce Lefkoşa Belediyesi’nde başlatılarak belirli bir aşamaya geldiğini anlattı. Çalışmaların yaygınlaştırılabilmesi ve yapılabilmesi için Bakan Uluçay’dan kaymakamlıkları yetkilendirmesini isteyen Hüdaoğlu, sistemin yürütülebilmesi için yaptıkları çalışmanın belgeleriyle birlikte hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Uluçay: Ciddi tasarruf sağlayacak
İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay da, ziyaret ve yapılan çalışma için KTMMOB’ye teşekkür etti.
Yapı denetimi konusunun çok önemli olduğunu vurgulayan Bakan Uluçay, teknik içerik olarak başlatılan çalışmaların sonuçlandırılması ve KTMMOB öncülüğünde ülkeye getirilmesinin önemine işaret etti. Bir binanın başlangıcından sonuna kadar bütün sorunlarını kapsayacak şekilde ele alınacak olmasının yüksek bir standart sağlayacağını düşündüğünü söyleyen Bakan Uluçay, yapılacak çalışmanın ciddi bir tasarruf da sağlayacağına inanç belirtti. Bakan Uluçay, ülkenin yararına olacak işlerde KTMMOB’yle istişare içinde çalışmayı önemsediklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2014, 09:34
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner473

banner460