banner493

“Örnek olacak”

Niyazi Düzgün, CTP’nin yeni parti tüzüğünden övgüyle söz etti

“Örnek olacak”
banner432
Niyazi Düzgün, 12 Ekim’de yer alacak kurultayda ele alınacak parti tüzüğü ve değişiklikler hakkında açıklama yaptı. Düzgün, Tüzük Kurultayı’nda onaya sunulacak tüzüğün ülke siyasetine örnek olacak bir çalışma olduğuna inandığını belirtti. 22’nci Kurultay’da partiyi yeniden yapılandırma kararı aldıklarını anımsatan Düzgün, iki yıldan beridir yeni tüzük üzerinde çalışmakta olduklarını belirten Niyazi Düzgün, “Kurumsal bir yapı, siyaset üreten, belgeye, bilime, araştırmaya dayalı bir mekanizma kurmak istiyoruz” dedi. Tüzüğü hazırlarken yabancı dışındaki siyasi partilerin yapılarına da bakıldığını kaydeden Düzgün, mevcut tüzüğün “günün ihtiyaçlarına cevap vermediğini, üye yapısında kesinlikle felsefe değişimine gidilmesi gerektiğini” kaydetti.

“BG konsepti iyi bir ivme kazandırdı”
Bir bireyin partiye üye olurken hedefinin kişisel çıkar sağlamak değil, toplumun demokratik, ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi için siyasal mücadele yapma olması gerektiğini dile getiren Düzgün, ülkedeki sağ partilerin üye yapılarının şu an bu şekilde olduğunu, liberal kültürün insanları bireyselleştirdiğini ve insanların toplumsal gelişim yerine bireysel yarar peşine düştüğünü savundu.
Partideki Birleşik Güçler (BG) konseptinin partiye iyi bir ivme kazandırdığını belirten Düzgün, yeni tüzükte BG konseptinin nasıl olacağının da düzenlendiğini belirtti.
Toplum bütününe yarar sağlayacak insanları siyasete kazandırmak gerektiğini ifade eden Düzgün, şimdiki tüzüğün yeterince cevap vermediğini ve bu konuda yeni açılımlar olacağını vurguladı.
CTP-BG’nin liberalleştiğine yönelik düşüncelere de atıfta bulunan Niyazi Düzgün, partinin tüzüğünde sosyalizmin görüş felsefesi olarak benimsendiğini ve farklı bir akımın söz konusu olmadığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2014, 09:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 3 hafta Önce

Ne o mr köz afrodit kleopatra truvali helen ne iş uzun süredir yalnizmisiniz

banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner474

banner460