banner564
banner556

Artık plajlarda güvenli değil

İbrahim Teke’nin cüzdanını çalan iki kişi polisin yaptığı soruşturma sonucunda yakalanarak mahkemeye çıkarıldı

Artık plajlarda güvenli değil
Hüseyin ÇİÇEK
Gazimağusa’da bulunan Palm Beach Plajında son bir ay içerisinde 5 tane hırsızlık olayı meydana geldi.
Hırsızlık olayları serinlemek için plaja giden vatandaşları tedirgin etti. Polis son olarak önceki gün gerçekleşen hırsızlık olayının faillerini yakalarken, diğer hırsızlık olaylarını aynı şahısların yapıp yapmadığı araştırılıyor. 
İbrahim Teke isimli vatandaşın denizde yüzmesini fırsat bilen Merdan Mehmanov ile Bayram Halbayev isimli zanlılar, içerisinde 560 TL para bulunan cüzdanı sirkat etti. Teke’nin şikayeti üzerine polis tarafından tespit edilen zanlılar dün tutukluluk talebi ile mahkemeye çıkarıldı.

Merdan aldı Bayram yedi
Mahkemeye  meseleyi aktaran Adli Şube’de görevli polis memuru Mehmet Emin Doğan, zanlıların 4 Ağustos 2016 tarihinde saat 15.50 sıralarında Palm Beach plajında İbrahim Teke’ye ait olan ve içerisinde 560 TL bulunan cüzdanı sirkat ettiklerini söyledi. Halbayev’in verdiği gönüllü ifadesinde, zanlı 1 Merdan Mehmanov’un konu cüzdanı bulduğunu söyleyerek içerisinden kendisine para verdiğini iddia ettiğini aktaran Doğan, aynı sahil üzerinde son 1 ay içerisinde 5 hırsızlık olayının yaşandığını ve zanlıların konu olaylarla ilgisinin olup  olmadığının araştırılacağını belirterek zanlıların 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, soruşturmanın salimen yürütülmesine olanak sağlamak amacı ile zanlıların 3’er gün süre ile poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2016, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473