banner564
banner556

‘Asil Prens’le gitti

Teminat altında olan Ayhan Kürtül tekne ile kaçtı, suçla bağlantılı Tevfik Çıdan tutuklandı

‘Asil Prens’le gitti

 Suna ERDEN

Uyuşturucu suçlarından dolayı tutuksuz yargılanmak üzere teminatla serbest bırakılan ve mahkeme emri gereğinde ülkeden çıkışı yasak olan Ayhan Kürtül’ün kaçmasına yardım ettiği gerekçesiyle tutuklanan Tevfik Çıdan hakkındaki soruşturma sürüyor. Kürtül’ün zanlıya ait tekne ile ülkeden kaçtığı ve şu an Türkiye’de olduğu belirtilirken, Çıdan hakkında soruşturma amaçlı ek süre talep edildi.
Polis memuru Mustafa Yanaroğlu, 10 Eylül 2019 tarihinde Ayhan Kürtül’ün zanlı adına kayıtlı olan Asil prens isimli tekne ile Çatalköy bölgesinden kanunsuz bir şekilde KKTC’den çıkış yaptığını söyledi.
Polis,  tekne sahibi olan zanlının 11 Eylül’de tutuklandığını ifade etti. Zanlının ifadesinde olaydan haberi olmadığına dair iddiada bulunduğunu kaydeden polis, yapılan soruşturmada Ayhan Kürtül’ün Türkiye’de olduğuna dair bilgi elde edildiğini söyledi.
Türkiye ile yazışmalar yapılacağını, ifadeler alacaklarını ve soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlının 3 gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465