banner564
banner556

Berlin’i anlattı

Cumhurbaşkanı Akıncı, mecliste temsil edilmeyen parti başkanlarıyla bir araya geldi

Berlin’i anlattı

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncıdün, 25 Kasım Berlin görüşmesi ve sonuçları hakkındaki bilgilendirme ve değerlendirme toplantıları çerçevesinde Meclis’te temsil edilmeyen parti başkanlarıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, Meclis dışındaki siyasi partilerin yetkililerine Berlin sürecini izah ederek BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in açıklaması ile ilgili değerlendirmelerini aktararak, görüşleri aldı.
Cumhurbaşkanlığındaki bilgilendirme toplantısında, Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP-YG) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, (BKP) Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP) Genel Sekreteri Mehmet Birinci, Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Genel Sekreteri Murat Kanatlı, Bağımsızlık Yolu Genel Sekreteri Münür Rahvancıoğlu’nun yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Özel Temsilcisi Erhan Erçin ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu da yer aldı.
Akıncı, bu sabah Sivil Toplum Örgütleri ile yapılacak toplantının ardından, yarın saat 10.00’da da muhtarları bilgilendirecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473