banner564
banner556

Cevap bekliyor

Vadili’de partililerle buluşan Arıklı, “Güvenlik ve garantiler konusunu niye hiç konuşmuyorsun” diye Akıncı’ya sordu

Cevap bekliyor

 Yeniden Doğuş Partisi (YDP) dün akşam Vadili’de istişare toplantısı düzenledi.

Yapılan açıklamaya göre, toplantıda ilk konuşmayı yapan İlçe Başkanı Mehdi Uysal, parti olarak hedefe kilitlendiklerini ve sahaya ilk inen parti olmaktan gurur duyduklarını dile getirdi.
Genel Sekreter Turan Büyükyılmaz, birilerinin YDP’den adam ayartmaya çalıştığını, zayıf halkaları partiden istifa ettirmek için her yolu denediklerini iddia ederek,  “İstifa ettirdiğiniz her üye için en az 100 yeni üye yazacağız. Yel kayadan ne koparır ki. Sadece tozunu alır” dedi.
Genel Başkan Erhan Arıklı ise, seçimlere daha 5 ay zaman olduğunu, bu sürenin oldukça uzun olduğunu ve bu süre içerisinde siyasette çok şeylerin değişebileceğini, YDP tabanının her gelişmeye hazır olması gerektiğini belirtti. 
Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Berlin görüşmelerini değerlendiren Arıklı, şunları söyledi;
 “Sayın Akıncı masal anlatıyor. Berlin’de yeni hiçbir şey yok. Akıncı, Rumlar tarafından öldürülmüş olan federasyon düşüncesini nasıl diriltebileceğini düşünüyor ve imkansızın peşinde koşuyor. Bunun için bir şans daha istiyor. Biz de diyoruz ki, federasyon fikri artık ölmüş, tarihe karışmıştır. Anastasiadis de, Gutteres de ve en önemlisi Anavatan da yeni şeylerden yeni alternatiflerden bahsediyor. Ama bizim federalistler yeni tezleri dillerine bile getirmek istemiyorlar.
 Bakınız Sayın Akıncı artık güvenlik ve garantilerden bahsetmiyor. Onun için bunlar mesele değil. Oysa bu halk güvenlik ve garantileri olmazsa olmaz olarak görüyor. Sayın Akıncı orada Elam zihniyetine sahip insanlar varken, sen bu halkın güvenlik ve garantisini nasıl tartışmaya açar ve bu konuda tavizkar davranırsın. Sana bu hakkı kim verdi?”. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473