banner564
banner556

‘Birbirimize sarılalım’

Partisinin gençlik panelinde konuşan Başbakan Tatar, birlik ve beraberlik mesajı verdi

banner611
‘Birbirimize sarılalım’
banner598
banner616

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) 1. Lefke İlçesi Gençlik Paneli ‘Gençler Sorunları Değil, Çözümleri Konuşuyor’ sloganıyla gerçekleştirildi. Panelde konuşan Başbakan Tatar, çalışıp üreterek doğrunun hep birlikte bulunacağını ifade ederek, birlik beraberlik çağrısı yaptı.

Kızgınlık ve kırgınlıkların sosyal medya üzerinden değil parti içinde çözülmesi gerektiğine de vurgu yapan Tatar, ‘Kırgınlıklar içerde kalır, birbirimize sarılarak, daha da güçlenerek ileriye gitmek zorundayız ‘dedi.

Tatar’dan sosyal medya uyarısı
Lefke AKM’de yer alan panel saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Panelde bir konuşma yapan UBP Genel Başkanı, Başbakan Ersin TatarBaşbakan Tatar, kendisinin de gençlik yıllarından itibaren basamakları çıkıp bugünlere geldiğini belirterek, gençlere ‘Uğraşıp çalışacak, fırsatlar yakalayıp kendinizi geliştireceksiniz, kimse size fırsatları kırmızı halıda sunmaz. Çalışacaksınız, üreteceksiniz’ diye seslendi.
Tatar, çalışıp üreterek doğrunun hep birlikte bulunacağını ifade ederek, birlik beraberlik çağrısı yaptı.
Kızgınlık ve kırgınlıkların sosyal medya üzerinden değil parti içinde çözülmesi gerektiğine de vurgu yapan Tatar, ‘Kırgınlıklar içerde kalır, birbirimize sarılarak, daha da güçlenerek ileriye gitmek zorundayız ‘dedi.
Tatar, Lefke ve bölgesinin hükümet için çok önemli olduğunu ve bölge için gereken projelerin hayata geçirileceğini de söyledi.

Eroğlu: KKTC’nin UBP’nin eseri
UBP Onursal Başkanı ve 3. Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu da, UBP’nin kuruluşundan itibaren partinin çeşitli kademelerinde çalıştığını anımsatarak, bu görevleri kendisine layık gören KKTC halkına minnettar olduğunu söyledi.
Eroğlu, KKTC’nin UBP’nin eseri olduğunu ifade ederek, gençlerin KKTC’yi yaşatmak konusunda önemli bir sorumluluğu bulunduğunu belirtti.

Her zaman UBP’ye ihtiyaç var
Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy ise UBP’nin çok büyük bir siyaset okulu olduğunu ve ülkedeki sorunları çözüm noktasında her zaman UBP’ye ihtiyaç olduğunu vurguladı.
UBP Genel Sekreteri Ersan Saner de yapılan tüzük değişikliği ile parti içerisinde gençlere ve kadınlara daha çok imkânlar tanındığını ifade etti.

Değerlerimiz yaşatılmalı
UBP Lefke İlçesi Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Davutoğlu, panelde Lefke’ye ait sorunların ve çözüm önerilerinin gençler tarafından dile getirileceğini belirtti.
UBP Lefke İlçe Başkanı Adil Özgey de gençlere güçlü bir KKTC bırakmak için hep birlikte çalışılması gerektiğini vurguladı.
UBP Lefke Milletvekili Aytaç Çaluda da tüm gençleri kendini iyi yetiştirmeye, KKTC’nin değerini bilerek yaşatmak için çok çalışmaya çağırdı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473