banner564
banner556

‘Bizi ülkemize gönderin’

Tekneyle yasa dışı yollardan KKTC’ye getirilen Suriyeliler yardım istedi

banner611
‘Bizi ülkemize gönderin’
banner598
banner616

Türkiye’nin Mersin ilinden tekne ile KKTC’ye yasa dışı yollardan gelen Suriye uyruklu Fadi Abuishak ve Ahmet Abuishak dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. İnsan tacirleri tarafından ortada bırakılınca polisten yardım isteyen ve ülkelerine gönderilmeyi talep eden zanlılar hakkında 2 gün ek süre alındı.
Soruşturmayı yapan polis, 23 Eylül 2023 tarihinde saat 15.30'da Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne gelen Suriye uyruklu Fadi Abuishak ve Ahmet Abuishak’ın 23 Eylül 2023 tarihinde saat 01.00 sıralarında Mersin’den küçük bir tekne ile 15 kişi ile birlikte bilmedikleri bir sahilden KKTC’ye giriş yaptıklarını anlattıklarını söyledi. Soruşturma memuru, zanlıların ifadelerinde herkesin bir yere dağıldığını, kayboldukları için polise geldiklerini söylediklerini anlattı. 
Polis, zanlıların ifadelerinde 4 bin Euro karşılığında bazı şahısların kendilerini KKTC’ye getirdikten sonra beyaz van bir araçla bilmedikleri bir yerde bıraktıklarını anlattıklarını da açıkladı. Polis, zanlıların aynı gün tutuklandığını, haklarında soruşturma başlatıldığını dile getirdi. 
Zanlıların mahkemeye çıkarılarak, haklarında 3 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden polis, bu süre içerisinde birçok kamera görüntüsü incelediklerini açıkladı.
Polis memuru, yapılan incelemede zanlıların Turunçlu kavşağından otostop çekerek, Lefkoşa’ya geldiklerini belirlediklerini açıkladı. Soruşturmanın devam ettiğini, zanlılara yardım eden kişilerin arandığını kaydeden polis, 2 gün süreyle daha kalmalarını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti.  

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2023, 09:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 2 ay Önce

Yuze yuze ittirin gidin

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473