banner564
banner556

“Bölge turizme kazandırılmalı”

banner587

Cemal Erdoğan ile görüşen Kemal Dürüst, Esentepe’deki sorunlar hakkında bilgi aldı

banner589
“Bölge turizme  kazandırılmalı”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, altyapı eksiklikleri ve ihtiyaçlarını dinlemek, yerinde incelemelerde bulunmak ve bölgenin ihtiyaçları hakkında yetkililerden bilgiler almak amacı ile Esentepe Belediyesi’ni ziyaret etti.

banner571
Verilen bilgiye göre, Bakan Dürüst’e, Bakanlık Müsteşarı Bumin Paşa, Özel Kalem Müdürü Rezan Özveri, Karayolları Dairesi Müdürü Ahmet Aydın ve Bakanlık Planlama İnşaat Dairesi Müdürü Fuat Çelebi eşlik etti. 
Bakan Dürüst’ü, Esentepe ziyaretinde, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan ve Belediye Meclis üyeleri karşıladı.
Bakan Kemal Dürüst, Başkan Cemal Erdoğan ile Esentepe Belediyesi’nde bir süre görüşerek, bölgenin eksiklikleri ve ihtiyaçları hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Esentepe Belediyesi’ndeki görüşmenin ardından, ziyareti ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bakan Dürüst, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan’ın, bölgenin ihtiyaçları ve sorunları hakkında bilgi vermek ve yerinde incelemelerde bulunmak amacı ile kendilerine bir davet gönderdiğini, bu davete de hemen icabet ederek, ilgili bürokratları ile bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti.
KKTC’de yatırıma en müsait bölgelerden birisinin de Esentepe olduğunu belirten Bakan Dürüst, KKTC’de dağ ile denizin en güzel buluştuğu yerlerden birisi olduğuna dikkat çekerek, bölgenin konumuna uygun olarak denizden ve doğal güzelliklerinden daha fazla yararlanılması gerektiğini kaydetti. 

“Esentepe turizme kazandırılmalı”
Bakan Dürüst, KKTC’nin en büyük eksikliğinin, denize yakın olmasına karşın bazı yerleşim yerlerinin denizden çok az faydalanması olduğunu, bu eksikliğin giderilmesi için yeni projelerin hayata geçirilerek, Esentepe gibi yerlerin turizme kazandırılmasının sağlanması gerektiğini söyledi. 
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Esentepe Belediyesi’nin çalışkan bir yapıya sahip olduğunu, bunun da en bariz ve en yakın örneğinin, hizmete yeni açılan halk plajı olduğunu belirtti. 
Bakanlık olarak bu ve buna benzer hizmet alanlarının geliştirilmesi adına, her türlü yardım ve yatırıma hazır olduklarını dile getiren Bakan Dürüst, yeni açılan halk plajındaki altyapı eksiklikleri de dahil olmak üzere, bölgede var olan alt yapı eksikliklerinin giderilmesi için, işbirliğine hazır olduklarını kaydetti.

“Birlik ve beraberliğimizi bozmayalım” 
Kemal Dürüst, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan darbe kalkışması sonrasında sağlanan birlik ve beraberlik ruhuna da değinerek, “Türkiye Cumhuriyeti’nde şiddetle kınadığımız darbe kalkışması sonrasında yakalanan birlik ve beraberliğin, KKTC halkı ve siyasetinin de örnek alması gereken bir olgudur. Birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmadan, daha güçlü ve daha gelişmiş bir KKTC yaratmak amacı ile çalışmaya devam etmek zorundayız” dedi.

Erdoğan: Uzun zamandan sonra bir bakan ağırladık
Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan da Bakan Dürüst’ün ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, uzun zamandan sonra, bölgenin sorunlarını yerinde incelemek ve yerinde konuşmak için bir bakanı ağırlamaktan duydukları memnuniyeti belirtti.
Erdoğan, bölgenin bazı alt yapı eksiklikleri olduğunu belirterek, en kısa zaman içerisinde bu eksikliklerin giderileceğine inandıklarını söyledi. 
Esentepe Belediyesi’ndeki toplantının ardından, bölgede incelemelerde bulunan Bakan Dürüst, ihtiyaçları yerinde görerek, beraberindeki bürokratları ile birlikte, ihtiyaçların giderilebilmesi için talimat verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473