Büyük hasar verdi

Kiracı olduğu evden çıkması istenen Mehmet Kıral, aynadan dolaba, kapıdan lavaboya ne varsa kırıp döktü

Büyük hasar verdi

 Suna ERDEN

   Girne’de kiracı ile ev sahibi arasındaki tarışma mahkemede son buldu. Kiracı olduğu evden çıkması istenen Mehmet Kıral, bu duruma sert tepki gösterip, evde ne var ne yok kırıp döktü. 
   Özyalçın Apartmanın 5 numaralı dairesinde kiracı olan zanlının 19 Ekim tarihinde evin yedi pencere camını, iki mutfak dolabını, üç boy aynasını, altı elektrik prizini, dört iç kapıyı, bir klozeti, iki lavaboyu, bir bulaşık makinesini ve bir avizeyi kasten kırdığı belirtildi. 
   Ev sahibi Neriman Püsküllü verilen zararı önceki gün fark etti ve polise haber verdi. Püsküllü ’nün şikâyeti üzerine gözaltına alınan zanlı dün tutuklama talebi ile Girne’de mahkemeye çıkarıldı.  
   Zanlı hakkındaki iddiaları aktaran polis, Kıral’ın Neriman Püsküllü sorumluluğunda kiracı olarak kaldığı daireden çıkarılmak istendiğini ve zanlının daireye büyük zarar verdiğini söyledi. 
   Polis, yapılan tespitte Kıral’ın kiracı olarak kaldığı dairenin yedi camını, iki adet mutfak dolabını, üç adet boydan aynayı, altı adet priz, dört adet oda kapısı, bir adet klozet, iki adet lavaboyu, bir adet avize ve bir adet bulaşık makinesini kasten kırarak 20 bin TL hasar verdiğini açıkladı.
  Soruşturmanın henüz tamamlanmadığını kaydeden polis, zanlının 2 gün daha tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul etti.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER