banner564
banner556

Cevap bekleyen sorular

Cem Kapısız, “Ercan’daki sorunlarla ilgili UBP ile hükümet halka izahat borçludur” dedi

Cevap bekleyen sorular
Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTKS), Ercan Havalimanı ihalesinde yaşanan sıkıntılarla ilgili sorumlulukları bulunan UBP ile hükümetin halka izahat borçlu olduğunu savundu. 
HTKS, Ercan’a iki yıldır yatırımların başlamaması, artan bilet fiyatları, T&T Airport üzerindeki otorite eksikliği ve gelinen karmaşık durumun KKTC gibi “güçsüz ve denetimsiz” bir devlette özelleştirmenin zararlarını gözler önüne serdiğini öne sürdü. 
HTKS Başkanı Cem Kapısız yazılı açıklamasında, Ercan’da yaşanan sıkıntılara dikkat çekerek, sürecin başlaması ve sorunların bugüne gelmesinde sorumlu gördüğü UBP ile CTP BG-DP UG hükümeti partilerinden açıklama istedi. 
Kapısız, Ercan Havaalanı’nın yaklaşık iki yıl önce, dönemin hükümeti UBP tarafından nasıl özelleştirildiğini, şimdiki hükümetin ortakları CTP-BG ile DP-UG’nin de seçim öncesi Ercan’ın özelleştirilmesi hakkında ne “vaatler” verdiğini unutmadıklarını kaydetti. 
Ercan ihalesini kazanan T&T Havalimanı İşletmeciliği Şirketi'ni oluşturan ortak şirketlerin kendi arasında düştüğü çelişki ve anlaşmazlık sonucu şirket paydaşlarından Terminal Yapı’nın yaptığı açıklamanın “endişe verici” olduğunu belirten Kapısız, Terminal Yapı’nın ciddi iddiaları bulunduğuna işaret etti. 
“Eğer şirketin yönetim ve idaresi tamamen yüzde 80’lik havaalanı konusunda deneyimsiz kısımda ise bu durum istenmeyen sonuçlar doğurabilir” diyen Kapısız, uluslararası kuruluşlarla ilişkileri ve bağımlılıkları olan ve son derece hassas bir iş olan havaalanı konusunun, işletmeyi ve inşaatı yapan şirket T&T Havalimanı İşletmeciliği İnşaat San. ve Tic. Şti. Ltd.’in tecrübesiz ellerinde yönetilmesi durumunda sıkıntılar yaşanabileceğine savundu.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner474