banner493

Cezaevine gönderildiler

Nijerya uyruklu arkadaşlarını ciddi şekilde darp ederek parasını almakla suçlanan 3 zanlı dün yeniden yargı huzuruna çıkarıldı

Cezaevine gönderildiler
banner432
Nijerya uyruklu arkadaşları Chıcuke Aoback’ı feci şekilde darp edip zorla aracın bagajına bindirip parasını aldıktan sonra Haspolat bölgesinde boş araziye bırakarak kaçtıkları iddia edilen Nijerya uyruklu zanlılar Opamipo Ayankoya ,Jeseph Agbi ve İbrahim Koloda teminat talebi ile dün yeniden Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede zanlılardan Opamipo Ayankoya ve Jeseph Agbi’nin daha önce başka suçlardan tutuklandığını ve teminatla serbest bırakıldıklarını anımsattı.

“Ciddi suçlar”
Polis, zanlıların 3 Ağustos tarihinde Lefkoşa’da meydana gelen soygun, insan kaçırma ve ciddi darp suçlarından tutuklanarak haklarında soruşturma yapıldığını söyledi. Polis, zanlılar hakkında başlatılan soruşturmanın tamamlandığını, zanlıların gönüllü ifade verdiğini ciddi darp ve insan kaçırma suçlarını kabul ettiklerini ,ancak soygun suçunu reddettiklerini belirtti.  Soygun ve insan kaçırma suçlarının ağır suçlar olduğunu, zanlılardan Opamipo Ayankoya ve Jeseph Agbi’nin daha önce başka suçlardan tutuklandığını ve teminatla serbest bırakıldıklarını belirten polis, Nijerya uyruklu zanlıların uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.Mahkeme zanlılar aleyhine getirilen suçların çok ciddi ve ağır suçlar olduğuna vurgu yaparak zanlıların tutuklu yargılanmasına ve bu amaçla 50 gün süre ile cezaevine gönderilmelerine karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2014, 10:14
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460