Çınarlı 9.Kültür ve Sanat Festivali’nin açılışı gerçekleştirildi

Uluçay da katıldı

Çınarlı 9.Kültür ve Sanat Festivali’nin açılışı gerçekleştirildi
banner432

 Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay eşi Rana Uluçay ile birlikte Çınarlı 9.Kültür ve Sanat Festivali’nin açılışına katıldı.

Açılış etkinliğinde CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve CTP Milletvekili Erkut Şahali de yer aldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla açılışı gerçekleştirilen festivalde Geçitkale Belediyesi halk dansları ekibi tarafından folklor gösterisi sunuldu ve küçük öğrencilerin sunduğu dans gösterisi izlendi.
Etkinlikte Yıltan Taşçı’nın koordinatörlüğünde fotoğraf sanatçıları tarafından çekilen “Çınarlı’dan izler” isimli fotoğraf sergisi Meclis Başkanı Uluçay tarafından açıldı.
Geçitkale Belediyesi, Çınarlı Muhtarlığı ve Çınarlı Sevenler Derneği’nin organize ettiği festival bugün sona erecek. 
Bu arada Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay,  9 yıldan bu yana kültür sanatın yansıtılması adına büyük önem taşıyan Çınarlı Festivali’nin gerçekleştirilmesinden duyduğu mutluluğu ifade ederek, etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.
Ülkenin pek çok yerinde kültür sanat etkinliklerinin yapılmakta olduğuna dikkati çeken Uluçay, kültürlerin yansıtılması açısından bu tür etkinliklerin büyük önem taşıdığını söyledi.
Açılışta ayrıca,  Çınarlı Sevenler Derneği Başkanı Emete Bektaş ve Geçitkale Belediyesi Asbaşkanı Mustafa Sevinç de birer konuşma yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 11:30

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER