banner564
banner622

Daha modern olacak

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul Salonu tadil ediliyor

Daha modern olacak
banner598
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul Salonu, günümüz şartlarına uygun daha modern bir altyapı oluşması amacıyla tadil ediliyor.
Cumhuriyet Meclisi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Geçtiğimiz yıl “Meclis Engel Değildir Projesi”ni hayata geçiren ve bu kapsamda engelli vatandaşların Meclis’e ulaşımını sağlayan Cumhuriyet Meclisi Başkanlığı, bu yılki proje kapsamında Genel Kurul Salonu’nu engelli milletvekillerine göre düzenliyor. Genel Kurul Salonu’ndaki yeni düzenleme; engelli bir milletvekilinin seçilmesi veya seçildikten sonra engelli olması durumunda görevini yapabilmesine olanak sağlayacak.
Kayıt ve canlı yayınlarda büyük sorun teşkil eden mikrofon sistemi de yeniden düzenleniyor. Mevcut yapıda, yerinden konuşma yapan milletvekillerinin, masalarda mikrofon sistemi olmadığı için, gerek canlı yayınlarda gerekse kayıt esnasında sesinin duyulmasında büyük sorun yaşanıyordu. Proje kapsamında her masaya mikrofon konulacak ve böylelikle ses düzeninin daha kaliteli olması sağlanacak.

Isı izolasyonu olacak
Meclis Genel Kurul Salonu’nun ısı izolasyonu da yeniden düzenlenecek ve böylelikle ısıtma ve soğutmadaki kayıplar da önlenerek tasarruf sağlanacak.
“Meclis Engel Değildir Projesi”nin ikinci ayağını oluşturan ve 2017 yılında projesi tamamlanarak aynı yıl bütçesi onaylanan proje; bu yıl Merkezi İhale Komisyonu tarafından ihaleye çıkılarak uygulamaya kondu. Proje, Planlama ve İnşaat Dairesi tarafından yürütülüyor. İhalesi tamamlanan tadilat projesinin 28 Eylül’e kadar bitmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2017, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474