Davayı anlatacak

Cumhurbaşkanı Tatar; İstanbul, Elazığ, Malatya ve Diyarbakır'da temaslarda bulunacak

Davayı anlatacak

Filiz SEYİS
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar; İstanbul, Elazığ, Malatya ve Diyarbakır'da ziyaret ve temaslarda bulunacak. Tatar ve beraberindeki heyet, salı gününe kadar sürecek Türkiye ziyareti için dün saat 14.30 sıralarında KKTC’den ayrıldı. 
Tatar’ı Ercan Havalimanı’nda Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Güvenlik Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Vekili Albay Kadir Bayraklı ve diğer bazı yetkililer uğurladı.
Verilen programa göre, Tatar İstanbul’a varışı sonrasında bazı temas ve görüşmelerde bulunacak ve onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak. İstanbul temaslarının ardından Tatar, Elazığ’a hareket edecek.

Tatar’dan Elazığ’da anlamlı ziyaret
Cumhurbaşkanı Tatar, bugün Elazığ’da TV kanalları ile röportajlar gerçekleştirdikten sonra bazı ziyaretlerde ve görüşmelerde bulunacak. Daha sonra Kıbrıs’ta Kanlı Noel saldırılarında Kumsal’da banyo odasına eşi ve çocukları Rumlar tarafından katledilen Emekli Tuğgeneral Nihat İlhan ve ailesinin kabirlerini ziyaret edecek, kabirlere KKTC’den götürülen toprak bırakılacak, anma ve saygı duruşunda bulunulacak.
Tatar ayrıca, Emekli Tuğgeneral İlhan’ın evini de ziyaret edecek. Ardından akşam saatlerinde TV programlarına katılacak.

Gazilerle de görüşecek
Cumhurbaşkanı Tatar, yarın ise Fırat Üniversitesi’nde  “Geçmişten Günümüze Kıbrıs Türkü’nün Mücadelesi” konulu konferans verecek, TV kanallarındaki programlara katılacak. Ardından Malatya'ya gedecek olan Tatar, burada Malatya Kıbrıs gazileri ile görüşecek ve onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak. Yemeğin ardından Diyarbakır'a hareket edecek olan Tatar, burada da bir dizi temaslarda bulunacak.
Salı günü İstanbul’a hareket edecek olan Cumhurbaşkanı Tatar, bazı temas ve görüşmelerden sonra akşam saatlerinde KKTC’ye dönecek. 

İstanbul Valisi, Tatar onuruna yemek verdi
Bir dizi temas ve ziyaretler gerçekleştirmek üzere Türkiye'de bulunan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar,  ilk olarak İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın onuruna verdiği yemeğe katıldı. Yemekte Kıbrıs konusundaki gelişmeler de değerlendirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner468