banner564
banner556

Eğitim bahane!

Narkotiğin Girne’de düzenlediği operasyonda, uyuşturucu kullandıkları ve satışını yaptıkları iddiasıyla üç üniversite öğrencisi tutuklandı

banner587
Eğitim bahane!
Suna ERDEN
Alınan bir ihbarı değerlendiren narkotik ekipleri, Girne’de önceki akşam başlattığı uyuşturucu operasyonunu dün sabah saatlerinde sonlandırdı. 
Operasyon sonucunda ülkede üniversite öğrenimi gören 3 yabancı uyruklu zanlı tutuklanırken, 35 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlılar Emughedi Victor İmiete, Jeremiah Oluwatison Folorunso ve Israel Nes Akwa dün tutuklama talebiyle Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Sattığını itiraf etti
Soruşturmayı yapan polis, önceki gün saat 19.00 sıralarında alınan bir ihbar üzerine zanlı Emughedi Victor İmiete’nin evine operasyon düzenlendiğini ifade etti. 
Zanlının evinde yapılan aramada 36 ayrı paket içerisinde 10 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini kaydeden polis, gönüllü ifade veren zanlı Emughedi Victor İmiete’nin söz konusu uyuşturucu maddeyi 20 Ocak 2018 tarihinde zanlı Jeremiah Oluwatison Folorunso’dan 15 gram olarak satın aldığını itiraf ettiğini açıkladı. Polis, zanlı Jeremiah’ın da tespit edilerek tutuklandığını dile getirdi.
Polis, zanlı Jeremiah Oluwatison Folorunso’nun evinde yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını belirtirken, gönüllü ifade veren zanlının, 20 Ocak 2018 tarihinde zanlı Emughedi Victor İmiete’ye 15 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde sattığına yönelik itirafta bulunduğunu vurguladı. 
Polis, ayrıca zanlı Jeremiah Oluwatison Folorunso’nun verdiği gönüllü ifadede tanımadığı bir şahıstan 50 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde satın aldığını, bir kısmını kendisinin tükettiğini bir kısmını ise sattığını söylediğini belirtti. 

Üçüncü zanlı da yakalandı
Soruşturmayı yapan polis, ilerleyen saatlerde olayla bağlantısı olduğuna inanılan zanlı Israel Nes Akwa’nın Girne’de tespit edilerek gözaltına alındığını ve evinde arama yapıldığını söyledi. Zanlının evinde yapılan aramada, 25 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini, her üç zanlının da gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini ifade etti. 
Polis, zanlılar hakkında başlatılan soruşturmanın halen devam ettiğini, önceki gün akşam saatlerinde başlayan operasyonun dün sabah saat 05.00’a kadar devam ettiğini, zanlı Jeremiah Oluwatison Folorunso’nun uyuşturucu maddeyi kimden temin ettiğine dair ciddi bir soruşturma başlatıldığını ifade ederek, tüm zanlıların birer gün tutuklu kalmasını talep etti.  Mahkeme talebi kabul etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473