banner564
banner556

Eroğlu: Biraz daha sabır

19 Nisan’da halktan güçlü destek isteyen Eroğlu, “En fazla 2 yılda bir zaman limiti içerisinde bu sorunu bitireceğim” dedi

Eroğlu: Biraz daha sabır
Cumhurbaşkanı ve Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Derviş Eroğlu, önceki gün Gazimağusa’da sırasıyla Anadolu Mahallesi Kahvehanesi, Antalyalılar Kahvehanesi, Kombos Meydanı esnafı, Timisi Kahvehanesi ve Şehmuz Barut Kahvehanesi’ni ziyaret ederek, bölge insanıyla bir araya geldi.
Ziyaretlerindeki konuşmasında Eroğlu, şu veya bu sorunlar var diye devletten vazgeçilmesinin söz konusu olamayacağını söyledi. Eroğlu, “Devlet olgusu bizim halk olarak en büyük gücümüzdür” dedi.
Derviş Eroğlu, halkın biraz daha sabırlı olması gerektiğini ifade ederek, “En fazla 2 yılda bir zaman limiti içerisinde bu sorunu bitireceğim. Halkımız, bu kararlılığını bana 19 Nisan’da vereceği güçlü destekle ortaya koyacaktır” diye konuştu.
Eroğlu, Türkiye’yi anavatan bilen, garantörlüğü savunan, vatandaşlar arasında ayırım yapmayan herkesten oy istediğini ifade ederek, “Seçilecek kişi, kendi devletine sahip çıkmayan, yanlış bir kişi olur, masaya o oturursa, bugünleri çok ararız” dedi.
Eroğlu, “Böyle bir kişi, KKTC halkı ve devletinin menfaatlerini koruyamaz. İnanç, kararlılık ve tarih bilinci, tecrübe lazımdır. Seçilecek kişi, her konuda güvenilir olmalıdır, masaya oturulduğu zaman, bir kelimenin bile önemi vardır. Karşınızdakini iyi anlamanız, sabırlı olmanız büyük önem taşır. Ne dediğini ölçüp tartamayan bir kişinin yapacağı konuşma, başa çok büyük işler açabilir. O yüzden 19 Nisan’da sandığa gidelim” diye konuştu.
Eroğlu’na ziyaretleri sırasında Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek, UBP Genel Sekreteri ve Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun, UBP Gazimağusa milletvekilleri Hamza Ersan Saner, Ahmet Kaşif, Erdal Özcenk, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ve UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Resmiye Canaltay eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2015, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner472