banner564
banner556

Eroğlu: “Halkıma güveniyorum”

Lefkoşa ve Mağusa’da UBP’lilerle buluşan Eroğlu, ülkenin tecrübeli bir lider istediğini söyleyerek, Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları için şimdiden iddialı konuştu

Eroğlu: “Halkıma güveniyorum”
Cumhurbaşkanı adayı Derviş Eroğlu’nun seçim ofisinden verilen bilgiye göre, Eroğlu, UBP Lefkoşa İlçe Örgütü Başkanlığı ile Gazimağusa İlçe Örgütü Başkanlığı’nın  düzenlediği yeni yıl kutlamalarına katıldı.
Lefkoşa’da düzenlenen kutlama etkinliğinde, UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, UBP Lefkoşa İlçe Örgütü Başkanı ve Milletvekili Faiz Sucuoğlu, milletvekilleri, belediye başkanları ve UBP örgütleri de hazır bulundu.
Cumhurbaşkanı adayı Eroğlu, burada bir konuşma da yaptı. Eroğlu, önümüzdeki 5 yıllık dönemin önemli olduğunu belirterek, ülkenin tecrübeli bir lider istediğini söyledi. Kendisinin ülkenin gelmişini ve geçmişini çok iyi bildiğine dikkat çeken Eroğlu, 1963’ten beri hayat tecrübesi, 1976’dan beri de siyasi tecrübe kazanan bir kişi olduğunu söyledi. Eroğlu, UBP’lilerle birlikte olmaktan onur duyduğunu belirterek, “Bir seçimin arifesinde sayılırız. Bu seçimde adaylığını en geç ben açıkladım. Sizlere ve Kıbrıs Türk halkına inanarak ve güvenerek adaylığımı açıkladım” dedi.
Ulusal Dava’nın ciddi bir şekilde savunulması gerektiğine inandığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, önümüzdeki sürecin çok önemli olacağını bildiğini söyledi. Bu nedenle de halktan gelen “aday ol” telkinleriyle tekrar aday olmaya karar verdiğini ifade eden Derviş Eroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“İnanıyorum ki sizlerin ve halkımızın desteğiyle bu seçim savaşını da birlikte kazanacağız ve birlikte kutlayacağız. Yıllardır beraberiz. Bizim bu koşumuza halkımız da katıldığı için birçok seçimden başarıyla çıktık. Son cumhurbaşkanlığı seçiminde de UBP, DP ve halkımızın bir kısmının vermiş olduğu destekle KKTC Cumhurbaşkanlığı makamına gelmiş oldum. Tabii ki her seçim bir mücadeledir. Mücadelesini iyi yapan, örgütlenmesini iyi yapan ve iyi kuran seçimi kazanır. Ben inanıyorum ki; iyi bir örgütlenme, iyi bir çalışma başarıyı getirir. Onun için herhalde yeni yıldan itibaren çok çalışmak mecburiyetindeyiz. 3 rakip var. Rakipler zayıftır demeyiniz.”

“Kıbrıs konusunda hata yapmadık”
Cumhurbaşkanı Eroğlu, “verdikleri siyasi mücadelenin hedefinin Kıbrıs Türk halkının refah ve güven içinde yaşaması olduğunu” sözlerine ekledi, şöyle devam etti:
“Biz Kıbrıs konusunda hata yapmadık, maceracı davranmadık. Kıbrıs Türk halkının kalkınma gelişme hamlerinin tümünde imzamız vardır. Yürürlükteki demokratik, sosyal haklar bizim tarafımızdan bu ülkede uygulanmaya başlanmıştır. Önümüzdeki bir kaç yıl her bakımdan çok önemli. Bu nedenle ve halkımızdan, sizlerden gelen seslere kulak vererek görevden yine kaçmadım. Size ve halkımıza güveniyorum. Başaracağız. Burada gördüğüm coşku, birliktelik ve dostluk, kardeşlik havası başaracağımızın kanıtıdır. Herkese yeni yılda sağlık ve mutluluk dilerim.”  Etkinlikte konuşan Faiz Sucuoğlu da, “Hayırlı olsun. Dolayısıyla 19 Nisan akşamı inşallah Cumhurbaşkanlığı seçimini tekrardan birinci turda bitirip yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Özgürgün: Önümüzde çok ciddi bir seçim var
Cumhurbaşkanı Eroğlu, eşi Meral Eroğlu ile birlikte UBP Gazimağusa İlçe Örgütü Başkanlığı’nın, UBP Gazimağusa İlçe Örgütü Binası’nda düzenlediği yeni yıl kutlama etkinliğine de katıldı.
Etkinlikte ilk sözü alan UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, UBP olarak kendilerinin büyük bir aile olduklarını belirtti ve “Ailece bu toplantıları yapıyoruz. Aramızda Sayın Cumhurbaşkanımızın da olması bizlere ayrı bir gurur ve mutluluk vermektedir” dedi. Özgürgün, önlerinde çok ciddi bir seçim olduğuna dikkat çekti.
UBP Genel Sekreteri Sunat Atun da, Kıbrıs Türkü’nün gelinen kritik aşamada kendisini daha güvenli, daha emin bir gelecek ve daha güçlü yarınlara götürecek bir liderin görevine devamına ihtiyacı olduğunu belirterek, “Bunu sağlayacak tek kişi Dr. Derviş Eroğlu’dur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473