banner564
banner556

“Esnaf kepenk kapatıyor”

Rauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Başkanı Akça, hükümetin Güzelyurt bölgesine destek çıkması gerektiğini belirtti

“Esnaf kepenk kapatıyor”
Rauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Başkanı Latif Akça, hükümetin Güzelyurt bölgesine destek çıkması gerektiğini belirtti. Rauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu, Güzelyurt Bölgesi esnafını ziyaret etti. Dernek başkanı Latif Akça tarafından yapılan açıklamaya göre, ziyaret sırasında DENKTAŞ’ÇA dergisinin dağıtımını da yapan dernek yetkilileri, esnafın sorunlarını dinledi.
Dernek başkanı Latif Akça, esnaf ile yaptıkları görüşmelerde birçok kişinin kepenk kapattığını, bazı esnafın haftalarca siftah yapmadığını öğrendiklerini kaydetti. Akça şöyle dedi: “Dükkân kiralarını bile ödemekte zorlananlar olduğunu gördük. Narenciye ile uğraşan vatandaşlarımızın ürününün yine dalında kaldığını, yapılan emek ve uğraşın parasını bile çıkaramadıklarını öğrendik. Hala daha hükümete verdikleri ürünün parasını bile alamadıklarını söylediler. Bazı tarımla uğraşan arkadaşlar ise, su kuyularının motorlarının aylardır elektriğinin kesik olduğunu iddia ettiler.” 

Hükümete çağrı 
Akça açıklamasında, hükümete çağrıda bulunarak, Güzelyurt bölgesinde yaşayan vatandaşların sorunlarının bir an evvel çözülmesi için bir devlet politikası oluşturması gerektiğini belirtti. Akça, “Aksi halde bölgede yaşanan nüfus erozyonu devam edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2015, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473