banner564
banner556

Fiyat tarifeleri aşağılara çekilecek

3’üncü GSM şirketi gelecek, mevcutların fiyat tarifeleri aşağılara çekilecek

Fiyat tarifeleri aşağılara çekilecek
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Halkın Partisi (HP), Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ve Demokrat Parti’den (DP) oluşan dörtlü koalisyonun hükümet programı Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’na sunuldu.
Hükümet programında ülkede kangren haline dönen birçok sorunun çözümü hedefleniyor.
Kuzey Kıbrıs’ta her hükümetin gündeminde olan Telekominikasyon Dairesi dörtlü koalisyonundan programında var.
Hükümet programında, Telekomünikasyon Dairesi’nin daha kaliteli ve çağdaş hizmet verebilmek için yapısal olarak geliştirileceği belirtiliyor. Programa göre KKTC’ye 3’üncü GSM şirketi gelecek, mevcutların fiyat tarifeleri aşağılara çekilecek.

Kamu-özel ortaklığı gündemde
Programda konu ile ilgili, “Yapısal olarak geliştirilmiş Telekomünikasyon Dairesi’nin dahil olacağı bir kamu-özel ortaklığı kurularak üçüncü GSM operatörünün uluslararası bir ihale sonucunda kurulması değerlendirilecektir...Türkiye ile KKTC arasında yeni bir fiber optik bağlantısının kurulması için gerekli girişimler yapılacaktır. Fiber altyapı yatırımlarının önce 4.5G ve ileride de 5G ihalelerine çıkabilecek şekilde yapılması sağlanacaktır ” denildi.

Erhürman programı 1,5 saatte okudu
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Halkın Partisi (HP), Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ve Demokrat Parti’den (DP) oluşan dörtlü koalisyonun hükümet programı Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’na sunuldu.
Ortakların, karşılıklı güven, iyi niyet ve uzlaşma çerçevesinde kamu yararını esas alarak işbirliği içinde çalışılacağının vurgulandığı 47 sayfalık hükümet programını Başbakan Tufan Erhürman okudu. Erhürman, Meclis kürsüsünde yaklaşık 1,5 saat kaldı.
Başbakanlık amblemini taşıyan ve kitapçık şekilde basılan program hem Genel Kurul’daki vekillere hem de basın mensuplarına dağıtıldı. Programda her bakanlık için hedeflenen icraatlar ayrı ayrı aktarıldı. 
Hükümet programında, koalisyon hükümetinin demokrasi, sosyal adalet, hukukun üstünlüğü ve laiklik ilkelerine ve insan hak ve özgürlüklerine bağlı olarak, halkın refahını artırmak, ekonomiyi büyütmek, adil paylaşımı sağlamak ve halkın hak ettiği insan onuruna yaraşır kamu hizmetlerini sunmak hedefleriyle görev yapmak üzere bir araya geldiği de kaydedildi.
Programda, “Koalisyon hükümetini oluşturan dört parti ülkemizin içinde bulunduğu sorunların ve üstlenilen sorumluluğun büyüklüğünün farkındadır ve karşılıklı güven, iyi niyet ve uzlaşma çerçevesinde kamu yararını esas alarak iş birliği içerisinde çalışmak konusunda kararlıdır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473