banner564

Fly Kıbrıs Hava Yolları Uçuşlarına Başladı

 Fly Kıbrıs Hava Yolları ilk uçuşunu bu sabah İstanbul – Ercan destinasyonunda gerçekleştirdi.

Fly Kıbrıs Hava Yolları Uçuşlarına Başladı
banner598

“Kıbrıs artık her yere daha yakın!” sloganıyla yola çıkan Fly Kıbrıs, ilk seferini, adını Şampiyon Melekler’den alan “Melekler Takımı” isimli Airbus A320 uçağı ile yaptı.

Fly Kıbrıs’ın bu ilk uçuşuna Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu; Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, eski Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Türkiye ve KKTC’den gazeteciler ve turizmciler de katıldı.

GÖKLERDEKİ EVİMİZ OLACAK
KKTC’nin on iki yıl süren yerli hava yolu hasretine son veren Fly Kıbrıs, turizme can damarı olmaya geliyor. Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulmuş olan Fly Kıbrıs, rekabetçi fiyat politikasıyla KKTC’nin bayrak taşıyıcısı olmaya hazırlanıyor. Logosundaki kanatlarla KKTC bayrağının göğe yükselişini, hilal ile Kıbrıslı Türk kimliğini simgeleyen hava yolu, Kıbrıs Türkü’nün “göklerdeki evi” olmayı hedefliyor.

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR UÇUŞLARI OLACAK
Fly Kıbrıs Hava Yolları öncelikle İstanbul’a günde karşılıklı 2 sefer, Ankara ve İzmir’e ise günde karşılıklı 1 sefer düzenleyecek. 7 Haziran itibariyle Azerbaycan - Bakü ve İran - Tahran olarak kesinleşen haftada 6 charter seferiyle ülkemize turist getirmeyi hedefleyen Fly Kıbrıs, önümüzdeki süreçte ise Trabzon, Antalya, Ordu, Sivas gibi bir çok ilden tarifeli seferler ile anavatan ile adamızı birbirine bağlayan bir köprü kuracak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muzy
Muzy - 1 yıl Önce

Katkısı ve emegi olanlara teşekür????

Aziz kent
Aziz kent - 1 yıl Önce

TEBRIK EDERIM

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 1 yıl Önce

ULUSLARARASI UÇUŞ YASAĞI OLAN KKTC’nin ULUSLARARASI HAVA ALANINA MAVİ GİRNE ve FLY GİRNE HAVAYOLUNA HOŞ GELDİN DİYORUZ !
İNŞALLAH KISA ÖMÜRLÜ OLMAZ !

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474