banner564
banner556

Gazimağusa bölge halkı memnun

Gazimağusa’da, Çanakkale Mahallesindeki asbestli boruların tamamı değiştirildi

Gazimağusa bölge halkı memnun
Hüseyin ÇİÇEK
Gazimağusa’da, Çanakkale Mahallesinin uzun zamandır beklediği su boruları değişti. Bölge halkını memnun eden gelişmenin ardından ağıllar bölgesinin de suya kavuşacağı öğrenildi.
Gazimağusa Belediyesi yetkilileri, 180 bin TL’lik yatırım yapıldığı,ihalenin tamamlanmak üzere olduğu ve ağıllar bölgesine su bağlanacağını bildirdi.
Çanakkale Mahallesi muhtarı Abbas Mendeli’de bölgedeki asbestli su borularının değiştiğini doğruladı.Mendeli uzun zamandır bekledikleri bu gelişme karşısında belediyeye teşekkür etti.
Maraş bölgesinde bulunan Zafer Mahallesi muhtarı Ali Yeşil’de Maraş bölgesinde tüm su borularının yenilendiğini ve Türkiye’den gelen suyu kullandıklarını belirterek, duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Pertev Paşa mahallesi muhtarı Arif Cüce ise Maraş bölgesindeki tüm su borularının değişmiş olduğunu söyledi. Denize boşuna akmakta olan tonlarca suyu işaret eden Goçaş, Maraş topraklarının çok verimli olduğunu, bölgenin, seracılığın merkezi olduğunu, ancak Maraş bölgesinde tarımda kullanılan suyun oldukça tuzlu olduğunu belirterek, “tonlarca su boşuna denize akacağına bize versinler, tarımda kullanalım, kullanma suyumuz çok güzel, ancak tarım suyumuz kötü durumda” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 02:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473