banner493

Gece baskını

banner514

Polis dün, eğitilmiş köpekler Cindy, Zagor ve Venüs eşliğinde pansiyonları didik didik etti

Gece baskını
banner432
 

Çiğdem AYDIN

Polisin son günlerde başlattığı ‘Huzur Operasyonları’ büyük bir başarı ile devam ediyor. Üniversitelerde yapılan aramalardan sonra, dün gece polis ekipleri; Lefkoşa, Girne, Gazimağusa ve Güzelyurt’ta geniş çaplı bir operasyon düzenledi. Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde eğitilmiş köpekler Cindy, Zagor ve Venüs eşliğinde pansiyonları didik didik eden polis, uyuşturucunun yanı sıra, suç aletleri aradı. Ayrıca, pansiyonlarda konaklayanların izin belgelerini kontrol etti.

 

 

Mide bulandıran görüntüler

Ortaya çıkarılan suçlarla ilgili açıklama yapılmazken, pansiyonlarda sağlıksız ve çok çirkin görüntülerle karşılaşıldı. Operasyon kapsamı çerçevesinde, Bet Ofisler de denetlendi. Denetleme sırasında, kimlik kontrolü yapılarak yasa gereğince 21 yaşın altında müşteri olup, olmadığına bakıldı.

 

Gece kulüpleri de denetlendi

Huzur operasyonununa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi, Adli Şube ekipleri ve Trafik ekipleri katıldı. Asayiş ekipleri, başkentteki tüm pansiyonları, internet kafeleri, kahvehaneleri, bet ofisleri, kumarhaneleri ve Lefkoşa ile civarındaki gece kulüplerinde kontrol gerçekleştirdi. Trafik ekipleri ise araçlarda detaylı arama yaptı.

 

Çok sayıda alkollü sürücü...

Huzur operasyonuna saat 19.00’da başlayan ve 24.00’e kadar sürdüren trafik ekipleri; arabaların bagajları, arka koltuklarını kontrol etti, sürücülere alkol testi yaptı. Yapılan kontrollerde çok sayıda alkollü sürücü tespit edildi. Cürümleri Önleme Şubesi ve Adli Şube ekipleri ise pansiyonlar, kahvehaneler ve internet kafeleri denetledi.

 

banner520
Fotoğraflar: Kamil HÜNERLİ

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2014, 07:10
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner472