banner564
banner556

‘Gerilim mesajı’ değil ‘dayanışma’

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve 4 kuvvet komutanı ‘liderler buluşmasının’ arifesinde adaya geliyor

‘Gerilim mesajı’ değil ‘dayanışma’

 Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, Kuvvet Komutanlarıyla birlikte ‘ertelenen’ KKTC ziyareti bugün gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum lideri Nikos Anastasiadis arasında yarın gerçekleşecek olan zirve öncesinde adaya gelecek olan Türk heyetinin ‘gerilim mesajı’ değil, Kıbrıs Türk halkı ile dayanışma mesajı vereceği belirtiliyor.

Açıklanan programa göre; bugün Şehit Cengiz Topel Anıtı’nın açılışına ve Şanlı Erenköy Direnişi ve Erenköy Şehitlerini Anma Töreni'ne katılacak olan Akar ile kuvvet komutanları; Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve ile de görüşecek. 

banner571

Hükümet yetkilileri ile de görüşecek
Erenköy Direnişi anma etkinliklerine katılmak amacıyla gelecek Akar ve beraberindeki heyet, devlet ve hükümet yetkilileriyle de temaslarda bulunacak.
Sabah saatlerinde KKTC'ye gelecek olan Akar ve beraberindeki heyet, yenilenen Şht. Cengiz Topel Anıtı Açılış Töreni'ne ve 8 Ağustos Şanlı Erenköy Direnişi ve Erenköy Şehitlerini Anma Töreni'ne katılacak, ardından da Dr. Fazıl Küçük Anıt Kabri ile  Rauf Denktaş Anıt Kabrini ziyaret edecek
Akar ve heyeti, saat 16.00’da  Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, saat 16:35’te Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, 17:05’te Başbakan Ersin Tatar,  17:30'da Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay tarafından kabul edilecek.
KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı, konuk bakan ve beraberindeki heyet onuruna akşam yemeği verecek.
TC Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar’a KKTC’yi ziyaretinde, Genel Kurmay Başkanı Org. Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Org.Hasan Küçükyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Ora. Adnan Özbal eşlik edecek.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Op.Dr.İlkan Ertuğ
Op.Dr.İlkan Ertuğ - 3 yıl Önce

Şehitlerimize Tanrı'dan rahmetler dilerim.Nurlar/Işıklar içinde olsunlar.

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473