banner564

Gururla kutlanacak

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla mesajlar yayınlanıyor

Gururla kutlanacak
banner598
30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği, Emekli Mücahitler Derneği, KKTC Emekli Subaylar Derneği ve Emekli Astsubaylar Derneği birer mesaj yayımladı.
Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Celal Bayar mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler gününü büyük bir sevinçle ve gururla kutladıklarını kaydetti.
“Bugün büyük zaferin 93. Yıldönümüdür. 15 Mayıs 1919’da başta İngiltere olmak üzere Avrupa devletlerinin desteklediği Yunanistan güzel İzmir’i işgal etmiş, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basması ile Kurtuluş Savaşı başlamış ve 30 Ağustos 1922’de Türk’ün kesin zaferiyle sonuçlanmıştır” ifadelerini kullanan Bayar, 26 Ağustos 1922’de 05:30’da başlayan Büyük Taarruzda Afyon Karahisar ve Dumlupınar Başkumandanlık Meydan Muharebesi sonucunda Yunan Ordusu’nun büyük bölümünün imha edildiği, dağıldığı ve geri çekilmek zorunda bırakıldığını kaydetti.


Emekli Mücahitler Derneği
Emekli Mücahitler Derneği Başkanı Mehmet Salih Direktör de mesajında, geçmişteki düşmanlarla bugünkü düşmanların ve her dönem oynanmak istenen oyunların ayni olduğunu ve bu oyunlara gelmemek için tüm kurum ve kuruluşların, toplum ve millet adına kendi aralarındaki sürtüşmeleri bırakıp birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye davet ettiğini kaydetti.


KKTC Emekli Subaylar Derneği
KKTC Emekli Subaylar Derneği ise mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Türk milletinin bağımsızlık ve onur timsali ve yeniden varoluşu için temel başlangıç olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlar, kahraman Türk askerini, Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını saygıyla anarız”.

Emekli Astsubaylar Derneği
Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Esen Ömürlü de mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. Yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını kaydetti.
Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı’nın, Türk Milleti’nin, ordusu ile birlikte yüce Atatürk’ün önderliğinde yazılan bir kahramanlık destanı olduğunu dile getiren Ömürlü, “93 yıl önce sayı ve silah olarak çok üstün olan düşman karşısında yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan Türk askerinin kazandığı bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılmasındaki en önemli etkenlerden birisidir” dedi.
Ömürlü sözlerini şöyle sonlandırdı:
“Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Atatürk’ün mukaddes vatanının birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve dünyaya kabul ettirdiği bu çok anlamlı zaferin yıldönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun kahraman silah arkadaşlarını, vatanın bütünlüğü ve yüce Türk Milleti’nin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden,kanlarıyla bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sonsuz minnet,şükranlarımızı sunarız”.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473