Güvenlik artırılıyor 

Ülkede çeşitli noktalarda polise ihtiyaç duyulduğunu belirten Özersay, istihdam için çalışma yaptıklarını söyledi

Güvenlik artırılıyor 

 Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, ülkede çeşitli noktalarda polise ihtiyaç duyulduğunu belirterek, elzem olan konularda istihdam için çalışma yaptıklarını söyledi.

Kudret Özersay, ülkede yaşanan güvenlik sorunlarına karşı bazı tedbirlerin gündemde olduğunu; çipli kimlik, turist vizesiyle gelip çalışanlar ve öğrenci kayıt sistemi konusundaki çalışmalar sayesinde bu sorunların azaltılacağını ifade etti.
Özersay, katıldığı  bir televizyon programında güvenlik, ülke nüfusu ve vatandaşlıklarla ilgili açıklama yaptı.
Ülkede özellikle son dönemlerde yaşanan güvenlik sıkıntısıyla ilgili bir soru üzerine Özersay, ülkenin dışından içine doğru giriş çıkışlarla bağlantılı olarak alınan bazı tedbirler bulunduğunu, bu konuda İçişleri Bakanlığı’nın çalışması olduğunu ifade etti.
Özersay, çipli kimlik uygulamasına giriş için düğmeye basıldığını kaydederek, bu konuda yapılan çalışmaları anlattı.

Polise ihtiyaç var
Özellikle teknoloji anlamındaki çalışmaların devam ettiğini kaydeden Kudret Özersay, nüfusun artmasıyla birlikte polisin sayısı, yeterliliği ve sorunlara yetişebilmesi gibi bir takım sıkıntılarla karşı karşıya kalındığını dile getirdi.
Özersay, ülkede çeşitli noktalarda polise ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, elzem olan konularda istihdam için çalışma yaptıklarını kaydetti.
Ülkeye gelişteki kontrolün önemli olduğunu ancak ülke içinde de birtakım tedbirler almanın kaçınılmaz olduğunu belirten Özersay, kent içinde kurulacak kamera sistemiyle bu açığı bir nebze kapatmak için yaptıkları çalışmayı anlattı.

Tedbirler alındı
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, kişilerin özel hayatına müdahale etmeyecek koşulları sağlamanın önemine de değindi.
İçişleri Bakanlığı’nın, diğer ilgili bakanlarla da birlikte öğrenci takip sistemi kurduğunu, öğrenci olmayanın ortaya çıkarılacağı yapının da bir denetim işi olduğunu söyleyen Özersay, İçişleri Bakanlığı’nın muhaceret polisine yönelik yayımladığı genelgeyle bir istismarın önüne geçtiğini ifade etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER