banner564
banner556

“Halka sorma zamanı geldi”

Kudret Özersay, eski siyaset anlayışı ile yapılan partizanlıkların vatandaşı canından bezdirdiğini savundu

banner587
“Halka sorma  zamanı geldi”
Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, partizanlıkların vatandaşı canından bezdirdiğini savundu.
HP’den yapılan açıklamaya göre, köy ve bölge toplantıları çerçevesinde Girne ve Mesarya bölgelerini ziyaret eden Halkın Partisi yetkilileri, vatandaşlarla bir araya gelip sorunların çözümüne dair görüşlerini anlattı.
Tepebaşı, Akdeniz ve Dilekkaya köylerine yapılan ziyaretlerde konuşan Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay, “eski siyaset anlayışının yaptığı partizanlıklar, vatandaşı canından bezdirdi. Kendi partililerine, yandaşlarına ve akrabalarına devletin makamlarını, imkanlarını ve kaynaklarını keyfi şekilde dağıtanlar, uzun yıllardır bu topraklarda varolmak için verilen mücadeleye de saygısızlık ediyorlar. Bu yaklaşımlar halkın adalet duygusunu zedeleyerek kendi kendini yönetme iradesine zarar veriyor. Halkın Partisi partizanlığa son vermek için kuruldu. Halkın desteğiyle bu adaletsizlikleri ortadan kaldıracağız” dedi.

Vatandaşın soruları da yanıtlandı
Halkın Partisi Genel Sekreteri Tolga Atakan, Lefkoşa İlçe Başkanı Serhan Aktunç ve Girne İlçe Başkanı Ahmet Tokatlıoğlu ile ilçe yönetimlerinden çok sayıda yetkili, üye ve gönüllünün katılımıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde vatandaşlardan gelen sorular da yanıtlandı. 
Genel Başkan Özersay yaptığı konuşmalarda Halkın Partisi olarak gittikleri her yerde vatandaşların devlet yönetiminin her kademesinde partizanlık örneklerini dile getirdiklerine işaret ederek, şunları savundu: 
“Mevcut hükümet döneminde de bundan önceki hükümetlerin dönemlerinde de ardı ardına birtakım usulsüz kredi uygulamaları yapıldı ve yapılıyor. Kamunun yönetimindeki bankalara usulsüz ve haksız birtakım istihdamlar, işe alımlar yapılıyor. Kırsal kesim arsası dağıtımında, organize sanayi arazisi verilmesinde partililere, yandaş ve akrabalara kıyak çekiliyor. 

“Bunlara son vermek için yola çıktık…”
Buna okul kantinlerinin işletmelerinin verilmesini, kuyu açma izinlerini, noterlik hizmeti verme izinlerini ve hatta kamu kurumlarının davalarının avukatlık hizmetlerinin her hükümet değişiminde el değiştirmesini de eklemek gerekiyor. Böyle bir partizanlık bu ülkenin kaynaklarının boşa harcanmasına ve kendi kendimizi yönetme mücadelemizin zayıflamasına neden olmaktadır. Buna artık bir son vermek için bu yola çıktık. Partisi ve siyasi görüşü ne olursa olsun, görevini başarılı şekilde yapan insan gücünden yararlanmak, kamu kaynaklarını objektif kriterlere göre etkin ve verimli kullanmak hem bir erdem hem de iyi yönetim ilkesinin gereğidir. Halkın Partisi bunu kendisine temel hedef edinmiştir ve partizanlığa dayalı uygulamalara son verme kararlılığındadır. Bu sadece bundan sonra uygulamayı değiştirmekle olmaz, yaratılan adaletsizliklerle ilgili olarak hesap da sormak gerekir. Halkın desteğiyle göreve geldiğimizde bu düşüncelere uygun hareket edeceğiz.”

“Korkunun ecele faydası yok…” 
Vatandaşların erken seçimle ilgili sorularını da yanıtlayan HP Başkanı Özersay “aslında seçime gidilmemesi yönünde mecliste büyük bir koalisyon var. Meclisteki partiler seçime gitmemek için ellerinden geleni yapmaya hazırdırlar. Ama korkunun ecele faydası yok, vatandaşın bu yönetimi değiştirmek istediği, hizmet üretmeyen bir hükümetçilik anlayışından rahatsız olduğu açıktır ve herkes tarafından görülmektedir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473