banner564
banner556

Dürüst: Güzelyurt hastaneye kavuşmalı

banner587

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Güzelyurt’un tam teşekküllü bir hastaneye kavuşması gerektiğini, hastane projesinin tamamlanma aşamasında olduğunu kaydetti.

banner589
Dürüst: Güzelyurt  hastaneye kavuşmalı
Bakanlık’tan yapılan açıklamaya göre, Bakan Kemal Dürüst, Cemal Kılıç başkanlığındaki Sağlıklı ve Onurlu Yaşam Derneği yetkilileri ile bir araya geldi.
Kemal Dürüst, Güzelyurt ve bölge halkının en elzem ve en önemli ihtiyacının, tam teşekküllü bir hastane olduğunu belirterek, şu anda Güzelyurt’ta bulunan sağlık ocağının, imkanlarının yetersizliği nedeniyle, bölgeye yeterli sağlık hizmeti vermekte kısıtlı kaldığını söyledi.
Bakan Dürüst, Rum Yönetimi’nin Güzelyurt’a yapılan yatırımları Kıbrıs görüşmelerinde tehdit unsuru olarak öne sürmesinin kendileri için hiçbir zaman engelleyici bir unsur olmadığının altını çizerek, “KKTC’nin her bölgesi bizim için aynı değerdedir. Güzelyurt da KKTC sınırları dahilinde bir ilçemiz olduğuna göre, buraya yapılacak olan yatırımların şeklini ve zamanını, KKTC hükümeti olarak ancak bizler belirleriz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473