banner564
banner556

Handan kilidi kırdı

Bakıcı olarak çalıştığı evden altınları, saat ve tansiyon aletini çalmakla suçlanan kadın tutuksuz yargılanacak

banner611
Handan kilidi kırdı
banner598
banner616

Suna ERDEN
Lefkoşa’da bakıcı olarak çalıştığı evin sahibine ait ziynet eşyalarını çalan zanlı Handan Sayıner tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede meseleyle ilgili olarak yeminli şahadet veren polis memuru Zübeyde Sennaroğlu, olguları aktardı. 
Sennaroğlu, 1 Temmuz 2019 tarihinde  Serin Işcan'a ait ikametgâhın oturma odası içerisinde kilitli vaziyette kasada muhafaza edilen 1 adet kalın altın bilezik, 1 adet altın künye, 1 adet yedi taşlı altın yüzük, 1 adet altın renkli Coach marka bayan kol saati ve bir adet mesilafe marka tansiyon cihazının zanlı tarafından çalındığını aktardı. 
Olayın 17 Temmuz 2019 tarihinde polisin bilgisine geldiğini ve soruşturma başlatıldığını belirten Sennaroğlu, emarelerin zanlının tasarrufunda bulunduğunu anlattı.
Sennaroğlu, zanlının aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nden temin edilen derdest emri ışığında tutuklandığını söyledi. 
Zanlının gönüllü bir ifade vererek işlemiş olduğu suçu itiraf ettiğini ve tahkikatımız tamamlandığını belirten Sennaroğlu teminat talebinde bulundu.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yapın polis karakoluna ispati vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı muteber 1 kefilin 50 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473