banner556

“Herkesi kucaklayacağım”

Özgürgün, Kurultay sonrasında kırılmalara, kopmalara asla fırsat vermeyeceğine vurgu yaptı

“Herkesi kucaklayacağım”
Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, UBP Lefkoşa İlçesine bağlı üyelerin katılımıyla önceki gün akşam Elysium Parkta gerçekleştirilen etkinlikte konuştu. Kurultay sonrasında kırılmalara, kopmalara asla fırsat vermeyeceğine vurgu yapan UBP Genel Başkanı, “herkesi kucaklayarak, birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam edeceğiz” dedi
Etkinliğe, Özgürgün’le birlikte, Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu, Ulaştırma Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, UBP Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve üyeleri yanında UBP liler katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, hafta sonu gerçekleştirilecek Kurultayı “Büyük buluşma” olarak nitelendirdi ve UBP’nin Kurultaydan güçlenerek çıkacağına olan inancını belirtti.
Daha sonra söz alan Turizm Bakanı Faiz Sucuoğlu da Genel Başkan Hüseyin Özgürgün’e olan desteklerini ilan etmek için toplandıklarının altını çizerek “Birlik ve bütünlük bizim olmazsa olmazımızdır” dedi.
Özgürgün’ün Genel Başkanlığında UBP’nin tek başına iktidara yürüyüşünü gerçekleştireceğine olan inancını ifade eden Sucuoğlu, UBP’de sevgi ve saygının kaybolmaması için bunu başarmak zorunda olduklarının altını çizdi. 
1 Kasımdan sonra UBP’de sağduyunun hakim olacağını belirten Sucuoğlu “yarınlar UBP ile daha mutlu ve daha güzel olacaktır” dedi. 

Özgürgün: KKTC’nin her tarafını dolaştım
UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün konuşmasında “İki aydan beridir KKTC’nin her tarafını dolaştım, gittiğim her noktada coşku ile karşılandım, sevgi ile karşılandım. UBP’nin 30 milletvekilinden 14 milletvekiline indiren iç kavgalar, karmaşalardan sonra partiye arzulanan huzuru, kopan sevgi bağlarını, saygıyı yeniden tesis etmek için göreve geldiğimi biliyorlardı” dedi.
Özgürgün, Genel Başkanlığa geldiğinde UBP’nin diğer sıkıntılar yanında ekonomik zorluklar içinde de olduğuna dikkat çekti.
Sorumluluğu olduğunu ifade eden Özgürgün, hedefinin, UBP’yi birinci parti yaparak iktidara taşımak olduğunu belirtti. 
Bu dönemde 14 milletvekilinden seçimsiz 18 milletvekiline ulaşıldığını, eşit koşullarda hükümete ortak olduklarını ifade eden UBP Genel Başkanı, ülkede çözülmesi gereken büyük sorunlar ve sıkıntılar olduğuna dikkat çekti.

“Birlik beraberlik içinde devam edeceğiz…”
Tek isteğinin UBP’yi genel seçimlere götürmek olduğunu ifade eden Özgürgün, UBP’yi birinci parti yapma borcu olduğuna vurgu yaptı.
Kurultay sonrasında kırılmalara, kopmalara asla fırsat vermeyeceğine vurgu yapan UBP Genel Başkanı, “herkesi kucaklayarak, birlik ve beraberlik içinde yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2015, 08:15
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner465