banner564

Hizmetler aksamayacak

Dinçyürek, hastanelerde eskiyen, bozulan ve eksik olanları yeni teknolojik tıbbi cihazlarla değiştireceklerini söyledi

Hizmetler aksamayacak
banner598

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek katıldığı bir televizyon programında, hastanelerde ihtiyaç duyulan tüm cihazları aldıklarını ve almaya devam edeceklerini belirterek, hastaların daha kaliteli sağlık hizmet alabilmesi ve hekimlerin daha verimli tedavi verebilmeleri için teknolojik gelişimlere de ayak uydurmaları gerektiğini belirtti. 
Dinçyürek, bu konuda görevlerinin eskiyen, bozulan ve eksik olanları yeni teknolojik tıbbi cihazlarla tamamlamak olduğunu söyledi. 
Gazimağusa Devlet Hastanesi'nde çalışır durumda olan tomografi cihazının Lefke Cengiz Topel Hastanesi'ne kurulacağını dile getiren Dinçyürek, Gazimağusa Devlet Hastanesi için alınan üst düzey tomografi cihazının da montaj çalışmalarının başladığını ifade etti.
Gazimağusa’da daha önce yapılmayan göz ameliyatlarının gerekli tüm cihazların alımıyla yapılmaya başlandığını belirten Dinçyürek, yine Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne bir anjiyo merkezi ve kalp damar cerrahisi ve yoğun bakımının yapılması için tüm çalışma ve projesinin tamamlandığını söyledi.

Ambulans ihaleleri için çalışmalar devam ediyor
Ambulans alımları konusunda açıklamalarda bulunan Dinçyürek, yeni ambulans ihaleleriyle ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi. Dinçyürek, ikinci ihaleye çıkıldığını, süratle netice alma arzusunda olduklarını vurguladı.
Dinçyürek, herhangi bir olumsuz durumda ise rutin dışındaki İhale Yasasına uygun yöntemlerle ambulans almakta kararlı olduklarını belirtti.

Ani ölümlerle ilgili konuştu
Ani ölümler konusunda sorulan soruyu yanıtlayan Bakan Dinçyürek, ölüm nedeni belli olmadan hiçbir vakanın defnedilemeyeceğini, ölüm nedeni belli ve doktor tarafından raporlandırılması ile defin yapılabildiğini, nedeni belli olmayan ölümlerde otopsi yapıldığını kaydetti.
Dinçyürek, dolayısıyla tüm ölüm nedenlerinin ya anında ya da otopsi sonucu belli olduğunu, son zamanlarda yaşanan ani ölümlerin Covid-19 aşılarına bağlı olarak yaşandığının dünyada kanıtlanmadığını ifade etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474