banner564
banner556

İddialara sert yanıt

Denktaş, “Böylesine sıkıntılı dönemde hükümet bozmak ve yenisini kurmak, vatan hainliğiyle eşdeğer” dedi

İddialara sert yanıt

 Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, DP’nin İskele’deki ilçe toplantısında konuştu. Verilen bilgiye göre, toplantıya DP Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, DP Girne Milletvekili Koral Çağman, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, İskele İlçe Başkanı Mustafa Çetinkayalı ve partililer katıldı.

Serdar Denktaş, “Hükümet düştü düşüyor, DP ile UBP hükümet kuracak” şeklinde dedikodular dolaştığını kaydederek, “Böylesine sıkıntılı bir dönemde hükümet bozmak, hükümet kurmak vatan hainliğiyle eşdeğerdir. Böyle bir şeye asla maşa olmayız” dedi.
Elektrik zammıyla ilgili de konuşan Denktaş, “Kıb-Tek yüzde 18’lik bir fiyat artışı daha istiyor. Onlarla görüşmekteyim. Bir formülünü mutlaka bulacağız, yılbaşına kadar başka zam yapılmasının önüne geçilecek” açıklamasında bulundu. 
Denktaş, akaryakıttaki artışla ilgili de değerlendirmede bulunarak, “Dolar ve borsanın yükselişi fiyat artışlarına neden oldu. Devletin akaryakıt üzerinde Fiyat İstikrar Fonu geliri şu anda sıfırdır. Yılbaşından bugüne Maliye’ye 250 milyon TL’ye patlamış bir kriz söz konusu” dedi. 
Fiyatlardaki artışla ilgili de açıklama yapan Denktaş, “Krizi fırsata çevirmeye çalışan ve uyanık olduğunu düşünen insanların her zaman var. Pahalı ürün satan marketlerde, o ürünü saptayan vatandaşın fiyatın pahalı olduğunu belirtip, ürünü kasada bırakması en güzel protesto şekli” şeklinde konuştu. 

Yeniden yapılanma süreci başlatıldı
Toplantıda konuşma yapan Denktaş, iki ay önce yeni ilçe yönetiminin belirlendiğini, DP’de yeniden yapılanma sürecinin başlatıldığını belirtti. 
İlçe Başkanı Mustafa Çetinkayalı’nın heyecanla ve inançla çalıştığını söyleyen Denktaş, “İlçe toplantısına katılımdan büyük mutluluk duydum ama önemli olan kalabalık olunması değil, inançla, heyecanla çalışan bir ekibinizin olmasıdır. Bizim hem kalabalık hem de çalışkan bir ekibimiz vardır.” dedi. Denktaş, İskele’de ülke gündemiyle ilgili de açıklamalarda bulundu.
Serdar Denktaş, dövizdeki yükselişin ülkede her yanı yangın yerine çevirdiğini, sorunun Amerika’dan başladığını, ülkeye ithal edildiğini söyledi. 
Serdar Denktaş, “ Biraz sabırla bu sorunun da üstesinden geleceğiz. Hayvancıya, çiftçiye, işçiye, memura, emekliye aksatmadan ödemelerimizi yapıyoruz” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473