banner564
banner556

İki buçuk yıl süre istedi

Gardiyanoğlu, LTB’nin 334 milyon 584 bin TL’lik borcunu bitireceklerini ifade etti

İki buçuk yıl süre istedi

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı olarak açıklanan Sadık Gardiyanoğlu,  yerel seçime yönelik ziyaretlerine devam ediyor. Ziyaretlerinde LTB’nin duruma değinen Gardiyanoğlu, mevcut belediyenin 334 milyon 584 bin TL borcunu iki buçuk yıl içinde bitireceklerini söyledi.   
Taşkınköy Spor Kulübü’nü ziyaret eden Gardiyanoğlu’na eski UBP Genel Başkanı ve Lefkoşa Milletvekili Faiz Sucuoğlu ve meclis üyesi adayları eşlik etti.  
 Taşkınköy Spor Kulübü’nde Kulüp Başkanı Ahmet Ersöz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Taşkınköy Muhtarı Derviş Dizdiklioğlu ve vatandaşlarla bir araya gelen UBP LTB adayı Gardiyanoğlu, projelerini anlattı. Lefkoşa’da 8 yıldır "yapılamayan" hizmetlere değinen Gardiyanoğlu, mevcut belediyenin 334 milyon 584 bin TL borcunu iki buçuk yıl içinde bitireceklerini kaydetti.  
Eski UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu, LTB Başkan Adayı Gardiyanoğlu’nun mimar olduğuna işaret ederek, Gardiyanoğlu’nun yıllardır siyaset içinde, Lefkoşa sevdalısı olduğunu belirtti ve “Lefkoşa’yı gerçek bir başkente dönüştürecek tek isim Gardiyanoğlu’dur” dedi.
Yerel seçimlerin ardından kucaklayıcı ve bütünleştirici bir belediye başkanı olacağını aktaran Gardiyanoğlu, “Lefkoşa’da son 8 yılda yapılamayanlar ortadadır. Artık adına yakışır bir başkent, adına yakışır bir Lefkoşa mümkün olmalı diyerek çıktığımız bu yolda iki buçuk yıl içinde belediyeyi borç yükünden kurtaracağız. Bizler yapılamayanları yapmak için bu göreve talip olduk, sizlerin de desteğiyle 26 Aralık sabahı UBP’nin zaferiyle sonuçlanacaktır. 26 Aralık sabahı Lefkoşa bambaşka bir havaya uyanacak” dedi.

Başbakan da eşlik etti
Gardiyanoğlu, seçim ziyaretleri kapsamında KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği, Kıbrıs Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Mücahitler Derneği, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği, Sönmezliler Ocağı ile bir araya geldi.
Gardiyanoğlu’na ziyaretlerinde Cumhuriyet Meclis Başkanı Zorlu Töre, Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ünal Üstel, UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu, İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler ve belediye meclis üyesi adayları eşlik etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473