banner564
banner556

İlginç öneri

Serdar Denktaş, Kapalı Maraş’ın bir film platosu haline çevrilebileceğini söyledi

İlginç öneri
 Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Türkiye’de olan Denktaş  Milliyet ve Vatan gazetelerine gerçekleştirdiği ziyarette Kıbrıs konusundaki gerçekleri paylaştı. Denktaş, gazete yöneticileriyle bir araya geldiği yemekte yaptığı açıklamada, Rum tarafı ile müzakerelerde en fazla tartışılan konulardan biri olan Kapalı Maraş’ın yerleşime açılması gerektiğini belirtti.

Denktaş: Mutlaka Türkiye’nin kapısını çalacaklar
Maraş’ın, Kıbrıs Türk tarafının yönetiminde yeniden inşa edilmesi ve yerleşime açılması tekliflerini Rumların reddettiğini ifade eden Denktaş, bir diğer önerileri daha olduğunu belirterek, “Kapalı Maraş bir film platosu haline çevrilebilir” dedi.  Çözüm için 2024 yılına dikkat çeken Denktaş, “Rumların buldukları doğalgazı Avrupa’ya ihraç etmek amacıyla mutlaka Türkiye’nin kapısını çalacağını, bu sürecin de 2024 yılına denk geleceğini” kaydetti. Yakında çözüm olacağına inanmadığını belirten Denktaş, Türk tarafının iyi niyetli adımlarına karşılık, Rumların çözüm noktasında adım atmadığına işaret etti.
Türkiye ile KKTC arasındaki ilişkilere de değinen Serdar Denktaş, “Parayı biz veriyoruz, bizim dediğimiz olur mantığının doğru olmadığını” söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2014, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner566

banner473

banner565