banner493

İngiliz'e mesaj: Kabul etmeyiz

Cumhurbaşkanı Akıncı, İngiliz Yüksek Komiseri Lillie’yi kabul etti, Kıbrıs’taki Üs Bölgelerinin askeri amaç haricindeki alanlarının sivil kullanıma açılması yönündeki düzenlemeye karşı çıktı

İngiliz'e mesaj: Kabul etmeyiz
banner432

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İngiliz Yüksek Komiseri Stephen Lillie’yi kabul etti. Görüşmede pandemi sürecindeki gelişmelerin yanı sıra, İngiliz Egemen Üs Bölgelerindeki yeni düzenleme de ele alındı.
 

banner499
Cumhurbaşkanı Akıncı İngiliz Yüksek Komiseri ile görüşmesinde, 2014 yılında Kıbrıs Rum tarafı ile İngiltere arasına varılan ve Kıbrıs’taki Üs Bölgelerinin askeri amaç haricindeki alanlarının sivil kullanıma açılması yönündeki düzenlemeye ilişkin Kıbrıs Türk tarafının çekincelerini bir kez daha aktardı.
 
Cumhurbaşkanı Akıncı, 2014 yılından bu yana gündemde olan ve geçtiğimiz günlerde de uygulamaya konulan  düzenlemeye ilişkin Kıbrıs Türk tarafının itirazlarının daha önce de aktarıldığını hatırlatarak, Kıbrıs Türk tarafının hak ve yükümlülüklerini ilgilendiren ve onayı alınmadan yapılan değişiklikleri kabul edemeyeceğimizi yineledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 15:10

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk gucu
Türk gucu - 12 ay Önce

Ne yükseği ne komiseri dünyayı sömürgemi sandınız kızıl kafalar

banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner455

banner460