banner564

‘Kabul edilemez’

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Barış Gücü'nün Pile’deki tavrını eleştirdi

‘Kabul edilemez’
banner598

Birleşmiş Milletler Barış Gücü askerlerince, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin egemenlik alanındaki topraklarda inşa edilen Pile-Yiğitler yolunu engellemek amacıyla gerçekleştirilen fiziki müdahalenin yankıları sürüyor. 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, BM Barış Gücü'nün, KKTC Pile-Yiğitler Projesi yolunun inşa sürecine ilişkin takındığı tutumun kabul edilemez olduğunu bildirdi.
Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türklerinin Pile'deki arazilerine ulaşımını kolaylaştırmak için yapılan Pile-Yiğitler yolunun, insani bir amaç taşıdığını belirterek "Buna karşılık Kıbrıs'ta görev yapan BM Barış Gücü'nün Pile-Yiğitler Projesi yolunun inşa sürecine ilişkin takındığı tavır kabul edilemez ve son derece yanlış olmuştur." ifadesini kullandı.
Barış Gücü'nün, Rum kesimini memnun etmeye dönük söz konusu tavrının, bizatihi Kıbrıs'taki varlığını ve itibarını zedelediğine işaret eden Çelik, "Barış Gücü, Rumlar tarafından Türk arazileri istimlak edilmek suretiyle inşa edilen Larnaka-Dikelya-Ayia Napa ile Pile-Voroklini yol yapımlarına izin vermiştir. Dolayısıyla Barış Gücü'nün bugün Kıbrıs Türk tarafına karşı takındığı tutum, çifte standart içermektedir ve Barış Gücü'nün tarafsızlığına ağır darbe vurmuştur." değerlendirmesinde bulundu.
Türkiye'nin, bu süreçte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne desteğinin tam olduğunu bildiren Çelik, son gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirtti.
Çelik, hiç kimsenin Kıbrıs Türkü'nün iyi niyetini istismar etmeye kalkmaması gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nün Kıbrıs Türklerine eşit mesafede, tutarlı ve çifte standart içermeyen tutum sergilemesi beklentimizdir. Cumhurbaşkanımızın BM platformlarında açık ve net şekilde dile getirdiği gibi herkes Kıbrıs'ta iki eşit egemen halk olduğu gerçeğine tam saygı göstermelidir. KKTC'nin egemenlik haklarına kimse saygısızlık yapamaz."
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yolcu, molcu yok. Grev var.
Yolcu, molcu yok. Grev var. - 2 ay Önce

LOLO,
Senin işin LOLO.
Senin, birine hayrın yok.

Neco Uk
Neco Uk - 2 ay Önce

"KKTC'nin egemenlik haklarına kimse saygısızlık yapamaz." diyorsun da be takunyalı,en büyük saygısızlığı yapan SEN!

Turkish power
Turkish power - 2 ay Önce

Kktc yi sizin gibi tiplere biraksak ya palikaryaya kacarsiniz ya ingilize sonra da kucakta 2 picle baba evine donmeye kalkarsiniz

Hüseyin Becer
Hüseyin Becer - 2 ay Önce

İsminiz ile yazınız da cevabınızı verelim.

Hüseyin Mustafa
Hüseyin Mustafa @Hüseyin Becer - 2 ay Önce

Adresini yaz da sana avustralyadan cin mali bir foni yollayim.

Turkish power
Turkish power - 2 ay Önce

Ne cevabi vereceksin palikarya yanasmasi takunya yerine papazin hacini mi tercih ediyorsun ya seve seve ya baska turlu eyrafa salya sacmakla olmuyor bu isler

Hüseyin Becer
Hüseyin Becer - 2 ay Önce

Uzaktan ahkam kesmek kolaydır. Zoru görünce Avustralya’ya kaçıyorsunuz. İngiliz hayatınız boyunca sizi sömürür. Yaşadığınızı zannedersiniz. Önce kendi halinize bakınız ondan sonra konuşunuz.

Olcay AKDENIZ
Olcay AKDENIZ - 2 ay Önce

It was Only to build Confidence between the two Communities.
It just happened to be Their way of interpreting the meaning.

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 2 ay Önce

BMye Savaş ilan Edelim !!!!


SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474