Karar için tam 4 yıl bekledi

Beyti Restoran’ın sahibi Mehmet Okumuş’u ciddi şekilde darp edip burnunu kıran Serhat İnci’ye iki ay ceza verildi

Karar için tam 4 yıl bekledi

Girne’de 2015 yılında Beyti Retoran’ı basarak restoran sahibi Mehmet Okumuş’u ciddi şekilde dövüp burnunun kırılmasına sebep olan Serhat İnci, dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanarak 2 ay hapse mahkûm edildi.
Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’dan oluşan heyetin kararını Yargıç Hacımulla okudu. Hacımulla, 2015 yılı Kasım ayında Serhat İnci ve beraberindeki iki şahsın Beyti Restoran içinde, aralarında daha önceden alacak verecek meselesi yüzünden husumet bulunan işletme sahibi Mehmet Okumuş ile tartıştıklarını söyledi. Hacımulla, sanığın çıkan kavgada Okumuş’un yüzü ile vücuduna elleri ve ayakları ile vurup darp ettiğini belirtti. 
Sanığın Okumuş’un burnunu kırarak vahim zarara uğrattığını belirten Yargıç, sanığın yargılandığı vahim zarar suçunun oldukça ciddi bir suç olduğunu kaydetti. Hacımulla, sanığı aleyhine ve lehine olan olguları değerlendirdiklerini belirterek, 2 ay hapis cezasına çarptırdıklarını açıkladı.

İhraç edilmişti
Girne’de 2015 yılında Beyti Restoran’ı basarak restoran sahibi Mehmet Okumuş’u ciddi şekilde dövüp burnunun kırılmasına sebep olan Serhat İnci, 30 Aralık 2015 tarihinde KKTC’de Yasaklı Göçmen ilan edilerek ülkeye girişi yasaklanmıştı. Kavga olayından sonra teminata bağlanan sanık, kurul kararının ardından ülkeden ihraç edilmişti. 7 Kasım 2017 tarihinde toplanan Bakanlar Kurulu, Serhat İnci’nin KKTC’ye giriş yasağının kaldırılmasına karar vermişti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER