Yeni hükümete sert mesaj

banner453

Belediyeler Birliği’nden yapılan açıklamada, “Anayasal haklarımızın erozyona uğratılmasına sessiz kalmayacağız” denildi

Yeni hükümete sert mesaj
banner432

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği dün “art arda gelen yasa tasarıları arasında yerel yönetimleri yakından ilgilendiren tasarılarda belediyelerin Anayasal görevlerine müdahale olduğunu gözlemlediği” gerekçesiyle Genel Kurul düzenledi.
Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Belediyeler Birliği Genel Kurulu sonrası alınan kararları basın toplantısı düzenleyerek açıkladı.

Özçınar, “Belediyelerin Anayasal haklarının erozyona uğratılmasına sessiz kalmayacağını ve sineye çekmeyeceğini” belirterek, yeni oluşacak hükümetten; “teknolojik, ekonomik ve sosyal gelişmelerin getirdiği veya gerektirdiği yasal değişikliklerin Belediyeler Yasası içinde yer alması için yasa tasarısı çalışmalarını” gündemine almasını beklediğini bildirdi.
Özçınar, Belediyeler Birliğinin, bu yasa tasarısı çalışmalarını hazırlama ve yeni oluşacak hükümetin gündemine getirmeyi kendine birincil görev olarak gördüğünü de kaydetti.
Özçınar, Belediyeler Birliği’nin amacının; “üyeleri arasında ortak olan ideal ve ilkeleri korumak ve gerçekleştirmek için daha ileri bir birlik sağlamak” olduğunu belirtti.
Basın toplantısında yer alan LTB Başkanı Mehmet Harmancı ile Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli de, belediyeleri ilgilendiren ve vatandaşa kaliteli hızlı ve sürdürülebilir hizmetin sunulmasını sağlayacak yasal düzenlemelerin yapılmasını istedi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER