Kemal Hasan Akıncı Lefkoşa’da toprağa verildi

Kıbrıs Türk basınına unutulmaz hizmetleri geçen Kemal Hasan Akıncı’nın ani ölümü sevenlerini yasa boğdu

Kemal Hasan Akıncı Lefkoşa’da toprağa verildi
banner432
Melin DOBRAN
Uzun yıllar Kıbrıs Türk basınına hizmet eden gazeteci Kemal Hasan Akıncı, geçtiğimiz Pazartesi günü sevenlerine veda etti. Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği kurucularından, TC Büyükelçiliği ve Kıbrıs Gazetesi eski çalışanlarından olan Akıncı’nın, bir süre TAK Ajansı’nda Rumca mütercim tercümanlık yaptığı öğrenildi. Akıncı, 1962-1967 yılları arasında yayınlanan “Akın” gazetesinin genel yayın yönetmenliğini yapmıştı.

“Havaalanında kalp kriz geçirdi”
Aslen Lefkoşalı olan 81 yaşındaki Akıncı’nın, kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği öğrenildi. Diyalog’a konuşan aile yakınları, “Bir süre önce yurt dışındaki oğlunun yanına gitti. Kıbrıs’a döneceği gün, havaalanında işlem yaptırdığı sırada kalp krizi geçirdi. Hemen hastaneye kaldırıldı fakat kurtarılamadı. Acımız çok büyük. Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı. 

Eşi cenazede bayıldı..
Eşini kaybeden Sabiha Akıncı ise cenazede baygınlık geçirdi. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da cenazeye katılarak ailenin acısını paylaştı.
Kemal Akıncı cenazesi, dün İsmail Safa Camisi’nde kılınan öğle ve cenaze namazının ardından Lefkoşa Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Afrika gazetesi ailesinden Şener Levent, Osman Levent ve Mehmet Levent’in ağabeyleri olan Kemal Akıncı, sürekli basın kartı sahibiydi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460