banner564

Kendi başını yaktı

Lefke Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu Sadi Sancak, görevini kötüye kullandığı iddiasıyla tutuklandı

Kendi başını yaktı
banner598

Suna ERDEN
Lefke Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu Sadi Sancak, görevini kötüye kullandığı iddiasıyla dün suç ortakları olduğu ileri sürülen Betül Ciyaslıoğlu ve Mahmut Selkar ile birlikte mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Salih Keskinel, olguları aktardı. Polis, Lefke Karakolunda görevli polis çavuşu Sadi Sancak’ın Görevi Kötüye Kullanma, Özel Hayatın ve Özel Hayatın Gizli Alanlarının Korunması Yasası’na Aykırı Hareket suçuna, avukat Betül Ciyaslıoğlu ve zanlı Mahmut Selkar’ın ise Özel Hayatın Gizli Alanlarının Korunması Yasası’na Aykırı Hareket suçuna methaldar olduğunu belirtti. 

Sıralama birebir örtüşüyor
Polis, 3 Şubat 2022 tarihinde Sadi Sancak’ın Polis Genel Müdürlüğü’nün kullandığı SAID isimli programdan, Halil Kahraman, Çağın Mullaoğlu ve Mahmut Şimşekatan’ın hakkında geçmişte düşülen kayıtların neler olduğunu tespit ederek, Merkezi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Enver Bahçeciler’in davasında kullanmak amacıyla Güzelyurt’ta sakin Mahmut Selkar’ın aracılığı ile Betül Ciyaslıoğlu’ya verdiğini anlattı. 
Polis, 2 Ağustos 2022 tarihinde zanlı Betül Ciyaslıoğlu’nun ofisinde yapılan aramada, Halil Kahraman, Çağın Mullaoğlu ve Mahmut Şimşekatan’ın Polis Genel Müdürlüğü’nün kullandığı SAID isimli programdan alındığına inanılan ve programdaki sırasıyla birebir örtüşen kayıtların başlıklarının, el yazısıyla yazıldığı kâğıdın emare alındığını belirtti. 

2 gün tutuklu kalacaklar
Polis, aynı gün tüm zanlıların tutuklandığını ve Ciyaslıoğlu’nun bilgileri nereden aldığını hatırlamadığını söylediğini anlattı. Polis, zanlı Mahmut Selkar’ın konu bilgileri yeğeni olan Sadi Sancak’tan aldığını söylediğini belirtti. Polis, aranan bir şahıs olduğunu ve aranan emarelere müdahale edebileceklerini söyleyerek, aleyhlerinde 2 gün tutukluluk talep etti. 
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, zanlıların 2 gün tutuklu kalmasına emir verdi.   
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474