Kıbrıs’ın 8 bin küsur yıllık tarihini destansı bir dille anlatan oyun sahnelendi

banner453

‘Hüzün Ana ve Çocukları’ 

Kıbrıs’ın 8 bin küsur yıllık tarihini destansı bir dille anlatan oyun sahnelendi
banner432
banner480

Kıbrıs’ın 8 bin küsur yıllık tarihini destansı bir dille anlatan oyunda, Yaşar Ersoy, Erol Refikoğlu, Döndü Özata, Özgür Oktay ve Melihat Melis Beşe rol aldı

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından organize edilen 17. Kıbrıs Tiyatro Festivali, ‘Hüzün Ana ve Çocukları’ oyunuyla devam etti.
LBT’de sahnelenen oyunda, Yaşar Ersoy, Erol Refikoğlu, Döndü Özata, Özgür Oktay ve Melihat Melis Beşe rol aldı.
Kıbrıs’ın 8 bin küsur yıllık tarihini destansı bir dille anlatan oyunda, ada tarihinde yaşanan büyük altüst oluşlar, istilalar, gelip geçen egemenlikler, hüzünler, acılar, göçler tragedyanın görkemli diliyle yansıtıldı.

banner477
Oyunun sonunda sahneye çıkan LBT Sanat Yönetmeni Aliye Ummanel, 17. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nin usta oyuncu Gence Erkal ile açıldığını ve yine usta oyuncular Yaşar Ersoy ve Erol Refikoğlu ile son bulduğunu söyledi.
Ummanel ‘Hüzün Ana ve Çocukları’ oyunu için Yaşar Ersoy ve Erol Refikoğlu’nun yanı sıra Özgür Oktay, Döndü Özata, Melihat Melis Beşe ile oyunun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, festival plaketini taktim etmek üzere LTB Başkanı Mehmet Harmancı’yı sahneye davet etti. 
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, oyunun yönetmeni Yaşar Ersoy’a festival plaketini takdim ederek Fikret Demirağ ustanın şiirleri ile bezenmiş oyunda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.
 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460