banner493

"Kıbrıs'ta Buluşalım"

Dünya'nın sayılı keman virtüözlerinden biri olarak kabul edilen YDÜ Öğretim Görevlisi İlyas Abdullin sanatta 40’ıncı yılını kutluyor

banner432
Dünya'nın sayılı keman virtüözlerinden biri olarak kabul edilen Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Müzik Öğretmenliği Bölümü Öğretim Görevlisi İlyas Abdullin sanatta 40’ıncı yılını kutluyor.
YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, İlyas Abdullin bugüne kadar birçok önemli projeye imza attı. Yakın Doğu Üniversitesi'nde düzenlenen Mozart'ın 250. Doğum günü gibi büyük bir projeye imza atan İlyas Abdullin bugüne kadar sayısız dinleti sundu. Müzik Öğretmenliği bölümünde keman dersleri veren İlyas Abdullin bugüne kadar sayısız öğrenci yetiştirdi.

Dünyaca ünlü isimler Kıbrıs'ta buluşuyor
13 Ağustos 2014 Çarşamba akşamı saat 20.30 da Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Büyük Salon'da gerçekleştirilecek "Sanatta 40. Gurur Yılı" kutlama etkinliği birçok sanatçının etkinliğe katılacak olması nedeni ile "Kıbrıs'ta Buluşalım" teması ile gerçekleştiriliyor. Etkinliğe dünyaca ünlü değişik sanat ve müzik dallarına ait sanatçıların katılacağı belirtildi. 
İlyas Abdullin bu etkinliğin düzenlemesinde kendisine bütün imkanlarını seferber eden Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ.Günsel ile Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel'e de gerek kendisine verdikleri destekten gerekse sanata yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti. İlyas Abdullin sanata ilgi duyan herkesi 13 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan "Kıbrıs'ta Buluşalım" etkinliğine davet ederek, katılımcıların unutamayacakları bir gece yaşayacaklarının altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2014, 09:17
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460