banner564
banner556

Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Maratonu’na büyük ilgi

Büyük ilgi gördü

Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Maratonu’na büyük ilgi

Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Maratonu’na Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar, milletvekilleri ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı

Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Maratonu’dün gerçekleştirildi. Lefkoşa’da gerçekleştirilen maratonda 21 kilometre için saat 07.45’te, 10 kilometre için ise saat 07.30’da start verildi. 21 ve 10 kilometre yarı maraton koşuları,  Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı tarafından başlatıldı.
Maratonun halk koşusu bölümüne Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar, bazı bakanlar, milletvekilleri, siyasiler ve vatandaşlar katıldı. 
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı ve Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’nın start verdiği halk koşusu da saat 10.30’da başladı.  
Hem Lefkoşa’dan hem de ülkenin dört bir yanından onlarca kişi katıldığı maraton renkli anlara sahne oldu. Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milletvekilleri, Bakanlar halk ile maraton koşarken, çocuklar da etkinlikte yer aldı. 
Elde edilecek gelirin LTB El Ele Çocuk Merkezi’nin yeni binaya taşınarak daha çok çocuğa daha yüksek standartlarda eğitim verebilmesi amacıyla kullanılacağı  “Lefkoşa Turkcell’le Koşuyor Maratonunda”, halk koşusu öncesi Kıbrıs Türk Fizyoterapistler Birliği ısınma hareketleri yaptırdı.  
Halk koşusu öncesi ülke müzisyenlerinden Eril Cambaz sahne aldı. 
Belediye orkestrası da koşu güzergahında Latin esintisi yaşattı. 
4 km halk koşusu sonrasında Nejla Egemen’in parçaları ile katılımcılara konser verdi.
Öte yandan etkinlik alanında çocuklar için oyun alanı da kuruldu. 

Harmancı: 9 bine yakın katılım oldu
LTB Başkanı Mehmet Harmancı, bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen maratonun bir rekora imza attığına işaret ederek, maratona bu yıl 9 bine yakın katılımın olduğunu söyledi. 
Maratona 7’den yetmişe değil, sıfırdan yüze herkesin kaydolduğunu belirten Harmancı, 3 temel güzellik için maratonun gerçekleştirildiğini kaydetti. Çocuklara daha güzel bir gelecek sağlamak, daha iyi eğitim fırsatı sunmak için, daha iyi bir çevre için maratonun gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Harmancı, bu yıl her katılımcı adına bir fidan dikileceğini anlattı. 
Harmancı, “Her şeyden önemlisi daha sağlıklı, daha güzel bir yaşam için bir araya gelindi” dedi. 
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ise, halkla birlikte bu güzel etkinlikte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
Bu yıl halk koşusu startını bir okul ziliyle vereceklerini ifade eden Akıncı, yaşı müsait olanların bu zili hatırlayacağını dile getirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner472