LYS’ye KKTC’den 1071 aday katılacak

banner453

Türkiye üniversitelerinde eğitim görmek isteyenlerin katılacağı 2016-2017 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) bu hafta sonu ve gelecek hafta sonu Türkiye’yle birlikte KKTC’de de yapılıyor.

LYS’ye KKTC’den  1071 aday katılacak
banner432
Sınava KKTC’den 1071 aday katılacak.
Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi, bu hafta sonundan itibaren yapılmaya başlanacak 2016-2017 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) ile ilgili duyuru yayımladı.
Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, 18-19-25 ve 26 Haziran tarihlerinde düzenlenecek LYS sınavlarına girecek adaylara sınava giriş belgesi gönderilmeyecek.
Buna göre, adaylar sınavlara girecekleri yer bilgisi ile sınava giriş belgesini başvuru yaptıkları LYS veya LYS’ler için ayrı ayrı TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden indirecekler.
Belge üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ve adayın fotoğrafı bulunacak.
Adaylardan, başvuru yaptıkları LYS sınavlarına girerken belgelerini yanlarında götürmeleri istendi.
Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesi’nden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunlu.
Sınav günü, sınav görevlilerinin; fotoğraftan adayın kimliğini belirlemede güçlük çekmeleri halinde, adayı sınava almayabileceği veya adayın sınavının geçersiz sayılabileceğinin göz önünde bulundurulması gerektiği ifade edildi. Adayların sınavdan bir saat önce sınav yerinde bulunmaları gerekiyor.
LYS sonuçları 18 Temmuz’da açıklanacak. 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 09:34

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460