Mahkeme bir şans verdi

İki gruba ayrılıp Dereboyu’nu birbirine katan 10 üniversite öğrencisi tutuksuz yargılanacak

Mahkeme bir şans verdi

  Lefkoşa’nın en işlek bölgelerinden biri olan Dereboyu’nda iki gruba ayrılıp kavga eden üniversite öğrencileri Mazin Sardartawfeep Mamudı, Ali imad Bakır, Hasan Ismael Mussa, Reben Abdullah Ramadhan, Mehmet Engül, Mustafa Hakkı Avcı, Mehmet Burak Altun, Mert Kaan Avcı, Ramazan Öktem ve Abdurrahman Menek dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

İlk etapta tutuklanan ve yapılan soruşturma sonucunda suçla bağı bulunmayan Özlem Akyüz, Irem Altın ve Büşra Erçevik ise mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı. 
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde gerçekleştirilen duruşmada zanlılar hakkındaki iddialar aktarıldı.
Soruşturmayı yürüten polis, 08 Ekim 2019 tarihinde saat 04.40’ta Lefkoşa'da, Mehmet Akif Caddesi üzerinde yaşanan olayda Mazin Sardartawfeep Mamudı, Ali imad Bakır, Hasan Ismael Mussa,Reben Abdullah Ramadhan bir taraf, Mehmet Engül, Mustafa Hakkı Avcı, Mehmet Burak Altun, Mert Kaan Avcı, Ramazan Öktem ve Abdurrahman Menek karşı taraf olup kavga ettiklerini söyledi.

Üçü suçsuz bulundu
Polis, zanlıların olay esnasında alkollü olduklarını, kavgada birbirlerine vurarak darp ettiklerini belirtti. Kavganın ardından zanlıların tutuklandıklarını kaydeden polis, ilk etapta gözaltına alınan Özlem Akyüz, Irem Altın ve Büşra Erçevik’in suçsuz olduğunun anlaşılarak serbest bırakıldıklarını söyledi.
Polis memuru, diğer 10 zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat talep etti.
Mahkeme, yurt dışına çıkış yasağı ve zanlıların haftada bir gün polise giderek imza atması şartları ile tutuksuz yargı kararı verdi.   

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER