banner556

Meclis’e yürüdüler

2011’den sonra istihdam edilen KTAMS üyesi kadrolu kamu çalışanları ülke genelinde greve gitti

Meclis’e yürüdüler
Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) üyesi 2011 sonrası istihdam edilen kadrolu kamu çalışanları dün ülke genelinde greve gitti.
Belediye Emekçileri Sendikası’nın da (BES) eylem ve grev yaparak, aktif destek verdiği grev, “Kamu Çalışanlarının Aylık (Maaş-Ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenme Yasası”na karşı yapıldı.
“Göç Yasası” diye nitelendirilen yasa kapsamındaki kadrolu üyelerle ülke genelinde uygulanan grev 08.00-15.30 saatleri arasında gerçekleştirildi.
Yasa kapsamında kadrolanan KTAMS üyeleri saat 09.00 sıralarında Lefkoşa’da KTAMS lokalinde toplanarak Meclis önüne yürüdü. Meclis önünde KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ve Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Ulus Arpalıklı birer konuşma yaptı.
KTAMS’ın eylemine destek veren örgütler arasında, BES, DEV-İŞ, Güç-Sen, Türk-Sen, Koop-Sen, KTÖS, KTOEÖS, DAÜ-SEN, DAÜ-BİR SEN, ÇAĞ-SEN ve Basın-Sen de bulunuyordu.
KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, yasayı getireni de, geçireni de, ‘iktidar koltuğunda oturup lâfazanlık yapanları’ da unutmadıklarını ve unutmayacaklarını söyledi.
Bir yandan emekçileri uyuturken diğer yandan talimat almaya devam eden siyasilerin, kapalı kapılar ardında farklı konuşup, daha sonra başka yaptıklarını kaydeden Kaptan, örgütlerin verdiği belgelerin hasıraltı edilip, yok sayılamayacağını kaydetti. Kaptan, daha önce bunları yapanların bugün siyaset sahnesinden silindiklerine işaret etti.
Kaptan eylemin uyarı niteliğinde olduğunu da hatırlatarak, bundan sonraki eylemlerin kapsamının genişleyeceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 09:20
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner468