banner564
banner556

Mesarya şenlikte buluştu

Nergisli’de bu yıl ikincisi düzenlenen ve renkli görüntülere ev sahipliği yapan etkinliğe yoğun katılım oldu

Mesarya şenlikte buluştu
Hüseyin ÇİÇEK

Gazimağusa’ya bağlı Nergisli Köyünde dün Bahar Şenliği gerçekleştirildi. 
Mesarya köylerinde ikamet eden vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği festivale başta Meclis Başkanı Sibel Siber olmak üzere birçok siyasi isim katıldı.
Kıbrıs’a özgü el sanatları, yiyecek ve içeceklerin satıldığı standların kurulduğu şenliğe katılan vatandaşlar keyif dolu saatler yaşadı. 
Şenlikten duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, havaların güzel olduğu bu günlerde, böylesine organizasyonlarda vakit geçirmekten keyif aldıklarını belirtti.
Kısa bir konuşma yapan Nergisli Köy Muhtarı Okan Helvacı, şenliğin gerçekleştirilmesine katkı koyan herkese teşekkür ederken tüm annelerin anneler gününü kutladı.

Siber: Festivaller büyük önem taşıyor
Meclis Başkanı Sibel Siber ise yaptığı konuşmada ülke turizminin gelişmesi açısından yöresel festivallerin önem taşıdığına işaret etti. Mesarya insanının özgüveni ve sağduyusu ile bilindiğine dikkat çeken Siber, tüm annelerin anneler gününü de kutladı.

Öztaş: Nergisli’nin görüntüsünün değiştirilmesi lazım
Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş ise yaptığı konuşmada, birçok siyasi ismin ve önemli görevlere gelen birçok kişinin doğum yeri olan Nergisli köyünün bugüne değin ilgisiz kaldığından yakındı. Nergisli’nin 1974 yılından sonra neredeyse hiç yol alamadığını belirten Öztaş, kendilerinin Nergisli için ellerinden geleni yaptıklarını söyleyerek, hükümetlerin de köye gereken ilgiyi göstermesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner472