banner556

‘Mucize proje’

Güzelyurt’taki iş insanları ile buluşan KTTO heyeti, Türkiye’den Kıbrıs’a getirilen suyun önemine vurgu yaptı

‘Mucize proje’
Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın (KTTO) farklı bölgelerde iş insanlarıyla buluşma toplantıları sürüyor.
KTTO’dan yapılan açıklamaya göre, Fikri Toros başkanlığındaki oda yönetim kurulu üyeleri, önceki gün “Güzelyurt Bölgesi KTTO Üyeleri ve İş İnsanları Buluşması” adı altında Güzelyurt’ta iş insanlarıyla bir araya geldi.
Temasları çerçevesinde Güzelyurt Belediyesi’ni de ziyaret ederek Başkan Mahmut Özçınar ile görüşen KTTO heyeti, bölgenin sorunları hakkında bilgi aldı.
Toplantıda, KTTO Başkanı Fikri Toros konuşma yaparken, oda yönetim kurulu üyesi Mustafa Erk, yenilenen KTTO İnternet sitesi ve elektronik haberleşme yöntemleri ile ilgili bilgi aktardı. 
Oda yönetim kurulu üyesi Mustafa Genç ise, oda bünyesindeki KOBİ-GEM (KOBİ Geliştirme Merkezi) ve üyelere sağlanan eğitim hizmetleriyle ilgili bilgi verdi. 
Brüksel’de bulunan ESBA (Avrupa Küçük İşletmeler İttifakı) Başkan Vekili de olan KTTO yönetim kurulu üyesi Salih Çeliker de, birliğin ülkeye uyarlanabilecek proje fırsatlarını iş insanlarına aktardı.
KTTO Başkanı Fikri Toros yaptığı konuşmada, toplantıları; adadaki çözüm ve değişim süreci sayesinde elde edilecek kazanımları artırmaya yönelik yapılabilecek girişimleri iş insanları ile değerlendirme amacıyla gerçekleştirmekte olduklarını söyledi.
Su projesiyle ilgili; “dünyada eşi benzeri görülmemiş mucize bir proje. Türkiye’nin gücünü ve barışa olan desteğini gösterir niteliktedir. Tüm adanın su ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayacak özellikte olan bu proje sayesinde modern sulu tarım ve iklimimize uygun hayvancılık geliştirilebilecek; yeraltı su kaynaklarımız da zenginleşecek ve kuraklık sorunu da geride kalacak” diyen Toros, suyun yönetimi ile ilgili kamuoyunda süren tartışmalara da değindi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 10:22
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474