Mühendis olmak istiyor

Kolej sınavlarında ülke genelinde ikinci olan Gazi Yuca, hem ailesini hem öğretmenlerini gururlandırdı

Mühendis olmak istiyor

 Türk Maarif Koleji (TMK) sınavlarında 97 puan alarak Gazimağusa Bölgesi’nde birincilik ülke genelinde ikincilik elde eden Gazi Yuca sınav sonucundan mutlu olduğunu ifade ederek ailesine ve öğretmenlerine teşekkür etti. 

"Size defalarca ders anlatsalar da tekrar etmeniz gerekiyor. Konuyu anlamanın yolu, kendi başınıza geçirdiğiniz zaman" diyen Yuca basına yaptığı açıklamada 2 yıldır İlim Final Dershanesi’ne devam ettiğini söyledi.
Polatpaşa İlkokulu öğrencisi olan Gazi, birinciliği az farkla kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını, düzenli ve etkili çalışarak başarıya ulaştığını, başarıda katkısı olan başta okul öğretmeni Akın Çelebi ve tüm öğretmenlerine teşekkür etti.  
Okul öğretmenlerinin ailelerle olan iletişiminden öğrenciler olarak mutlu olduklarını ifade eden Yuca, araba ile ilgili her şeyin ilgisini çektiğini bu nedenle  otomotiv üzerine eğitim alarak bu alanda mühendis olmak istediğini söyledi.
Gazi’nin annesi Gülenay Yuca da bu süreci değerIendirerek; “Çocuğumuzu yarış atına döndürmek istemedik, o stresi yaşatmadık. Nasıl bir yol izledik, derseniz; verilen ödevlerin muhakkak günlük yapılmasını sağladık, düzenli ve günlük çalışma yaptık. Her şeye rağmen bu süreçte bol bol kitap okumasını sağladık, kitap okudukça hem okuma hızı arttı hem de soruları anlama gücü daha da gelişti. Dershaneden gelen soru takip formlarına uymaya çalışan oğlumuza çalışmayı eğlenceli hale getirecek etkinliklerle destek olmaya çalıştık” şeklinde konuştu. 
Kolej sınavlarında ülke genelinde ikinci olan Gazi Yuca, hem ailesini hem öğretmenlerini gururlandırdı 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER