banner493

Nisan’da gündem yoğun

banner514

Cumhurbaşkanı Akıncı, Kıbrıs sorunuyla ilgili çeşitli görüşmeler yapmak ve konferanslar vermek üzere İstanbul, Berlin ve Londra’ya gidecek

Nisan’da gündem yoğun
banner432

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Nisan ayında yurt dışında temaslar yapacak. Akıncı, Kıbrıs sorunuyla ilgili çeşitli görüşmeler yapmak ve konferanslar vermek üzere İstanbul, Berlin ve Londra’ya gidecek.

Cumhurbaşkanı Akıncı, önümüzdeki ay ilk olarak İstanbul’da Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı’nın davetlisi olarak, 18. Avrasya Ekonomi Zirvesi’nde konferansa katılacak. Ziyaret 6-7 Nisan’da yapılacak.
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ikinci yurt dışı temasını Almanya’nın başkenti Berlin’de 11-13 Nisan’da Almanya Dışişleri Bakanı Frank W. Steinmier'in resmi davetlisi olarak yapacak. Steinmier’le görüşecek Akıncı ayrıca, Friedrich Ebert Vakfı’nda da yuvarlak masa toplantısına katılacak.
İslam İşbirliği Teşkilatı’nın 13. İslam Konferansı Zirvesi, 14-16 Nisan’da İstanbul’da yapılacak. Zirvenin katılımcıları arasında yer alacak olan Cumhurbaşkanı Akıncı, bu ziyaretle Nisan ayında İstanbul’a ikinci ziyaretini yapmış olacak.
banner520
Akıncı, Nisan sonu Mayıs ayı başlarında ise İngiltere’nin başkenti Londra’ya gidecek. İngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond'un daveti üzerine geçekleşecek gezinin kesin tarihi ve programı üzerinde çalışmalar sürüyor.

Dünya Tiyatro Günü mesajı yayınladı
Öte yandan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Herkes kişisel ve toplumsal sorumluluklarıyla yüzleşmeli ve insani değerleri bir kez daha anımsamalı. Tiyatro, bu muhakeme ve yüzleşme anında insanlığa ışık tutmaya hazır...” diyerek, Dünya Tiyatro Günü’nü kutladı. 
Cumhurbaşkanı Akıncı gün dolayısıyla yayımladığı mesajda, Tiyatro Günü’nde; sahne sanatları alanında küresel iş birliğini teşvik etmenin ve sanatsal yaratıcılığın önemini vurgulamanın yanı sıra insanların barış ve dostluk bilincini artırmanın amaçlandığına işaret etti. 
Tiyatro sanatını yıllardır, tüm zorluklara rağmen, evrensel ölçütler içinde yaşatıp geliştirmeye çalışan Kıbrıslı Türk tiyatro sanatçıları başta olmak üzere tüm tiyatro sanatçılarının, emekçilerinin ve tiyatro severlerin gününü içtenlikle kutlarım.”

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 09:47
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner455